S podporou Statutárního města Ostravy můžete mít v Impact Hub Ostrava členský tarif zdarma nebo v podnikatelském inkubátoru nastartovat vlastní business, vytvořit si síť kontaktů a získat inspiraci.

Studentský tarif v Impact Hub

Při závěru studia na vysoké škole, kdy se blížil čas hledat si tu pravou práci a zároveň se donutit dopsat diplomku, našel Lukáš Kupka ideální místo, kde se tyto dva světy střetávají.

„Propojte možnosti dát si skvělou výběrovou kávu/čaj, případně jiné občerstvení, a klid v tiché zóně či příjemný ruch ťukajících klávesnic a příjemné hudby v pozadí v coworking zóně s bonusem v podobě rychlého internetu a vznikne vám Impact Hub. Osobně jsem se zúčastnil také sezení Mastermind, kde se úzký kruh podnikatelů/manažerů, z nichž jeden má roli zadavatele, snaží přijít na konkrétní řešení problémů zmíněného zadavatele. Účast na tomto sezení mi byla velkým přínosem, jelikož jsem získal nové kontakty a zároveň jsme se všichni nenásilnou formou vzdělávali praktickými tipy řešení daného problému,“ popisuje Lukáš.

Vyplníte online formulář a my se s vámi spojíme a pozveme vás na kafe. Popovídáme si o vašich záměrech, a pokud si to sedne s naší komunitou, rádi vás mezi námi přivítáme. Nebudeme vás trápit pohovory, jen vás chceme předem poznat.

Kompletní kancelářské vybavení včetně tiskárny, podpora komunitního manažera, bar s kávou a kvalitním občerstvením, inspirativní akce, networking, otevřené dveře v coworkingových centrech po celém světě a další podpora a služby, které vám pomohou nastartovat podnikání. To všechno je v 30hodinovém měsíčním tarifu, který můžete mít u Impact Hub Ostrava až na 3 měsíce.

Program je pro studující do 30 let s platným studentským průkazem, kteří studují, pracují nebo pochází z Ostravy. Spolufinancuje ho statutární město Ostrava, které chce podpořit podnikavost mladých lidí v regionu.

A jak studentský tarif získáte?

„Vyplníte online formulář a my se s vámi spojíme a pozveme vás na kafe. Popovídáme si o vašich záměrech, a pokud si to sedne s naší komunitou, rádi vás mezi námi přivítáme. Nebudeme vás trápit pohovory, jen vás chceme předem poznat,“ vysvětluje Jarka Kořená z ostravského Impact Hub.

Podpora podnikání v Ostravě

„Nezáleží na tom, zda jste zavedená firma, začínající startup nebo student s nápadem. Ani na tom, zda se potřebujete zviditelnit, poradit s business plánem nebo prostě jen nevíte, co by mělo přijít teď. Dokážeme podpořit a posunout každého z vás. Nepovedeme vás za ruku, místo toho vám poskytneme prostředí, ve kterém se sami naučíte, jak na to,“ říká garantka podnikatelského programu Irena Pláteníková.

podnikatelském programu si můžete domluvit mentoring s odborníky, získáte důležité kontakty, které vám pomůžou v rozvoji, naučíte se, jak nad věcmi přemýšlet s podnikatelským mindsetem a vyladíte způsob, jak své záměry prezentovat.

„Na konzultaci vám poradíme, jaký formát podpory je pro vaši situaci nejvhodnější, může to být série individuálních konzultací, intenzivní facilitované setkání s odborníky mastermind nebo některý z tematických akceleračních programů pro environmentální řešení, prospěšné projekty, neziskovky, komerční sektor i startupy,“ doplňuje Irena.

„S naší studentskou firmou SMESH jsme měli jedinečnou možnost mít po svém boku Impact Hub, který nám nabídl konzultace k našemu projektu. Aktivně se nám věnovali lidé, kteří věděli, co dělají. A věděli to tak dobře, že jsme si dokonce mimo jiné díky nim a jejich konzultacím hravě poradili s vítězstvím v celorepublikové soutěži studentských firem JA Czech. Od té doby je Impact Hub místem, kam se ráda vracím za skvělou atmosférou a možností propojení se se správnými lidmi,“ říká studentka Tereza Bártů.