Hudební večery v Českém rozhlase: Proslulí hudebníci i nastupující mladá generace

Autor: , 1. 9. 2017

Přijďte si pro dávku husí kůže. Cyklus komorních koncertů Ostravské univerzity nabízí kombinaci špičkové interpretace a vytříbené atmosféry Studia 1 Českého rozhlasu Ostrava.

FOTO: Tereza Šišmišová

Není to jen koncert klasické hudby. Promyšlená dramaturgie této komorní řady má za cíl prezentovat nejen významné interprety hudebního umění, ale také uvádět netradiční a ojedinělá díla hudební historie a v neposlední řadě uvádět premiérové nastudování skladeb současných skladatelů.

Proto zveme všechny – třeba i vyznavače pop-music, hard-rocku nebo reggae – do Studia 1 Českého rozhlasu Ostrava, kde 24. října, 21. listopadu a 12. prosince 2017 vystoupí uznávaní hudební hosté z Česka i zahraničí po boku svých mladých kolegů, tedy nastupující generace hudebníků, kteří už nyní získávají prestižní ocenění na mezinárodních interpretačních soutěžích.

Tento cyklus pořádá Fakulta umění Ostravské univerzity, a to pod záštitou rektora Jana Laty a primátora města Ostravy Tomáše Macury. V první polovině roku se odehrály tři koncerty, na další tři se můžete těšit od podzimu. Vystoupí například jedna z nejvýraznějších osobností české operní scény, Eva Dřízgová-Jiroušová nebo flétnista Jan Ostrý, který je uznávaným interpretem u nás i v zahraničí.

Vstupenky na koncerty je možné si zakoupit v předprodeji přes Ostravský informační servis, rezervovat elektronicky na e‑mailové adrese vstupenky.fu@osu.cz, nebo zakoupit v den koncertu před jeho začátkem na místě. Cena vstupenky je 150 korun, pro seniory, studenty a ZTP 100 korun, pro pracovníky a studenty Ostravské univerzity jsou koncerty zdarma.

1. října 2017

Claude Debussy – Faunovo odpoledne pro flétnu a klavír (Jan Ostrý – flétna, Silvie Ježková – klavír); Sergej Prokofjev – Sonáta pro flétnu a klavír op. 94 (Moderato, Scherzo, Andante, Allegro con brio) (Jan Ostrý – flétna, Silvie Ježková – klavír); Antonín Dvořák – Moravské dvojzpěvy op. 32 (Eva Dřízgová – zpěv, Veronika Holbová – zpěv, Michal Bárta – klavír)

1. listopadu 2017

František Vincenc Kramář – Trio pro 2 hoboje a anglický roh (Dušan Foltýn – hoboj, Barbora Šteflová – hoboj, Jana Hercigová – anglický roh); Richard Strauss – Vier letzte lieder (Veronika Holbová – soprán, Michal Bárta – klavír); Karl Reinecke – Sonate Undine (Sylvie Schelingerová – flétna, Radana Foltýnová – klavír); Sergej Nikiforovič Vasilenko – Singhálské písně pro hluboký hlas, violoncello, buben a klavír op. 55 (Martin Gurbaľ – bas, Jiří Hanousek – violoncello, Eliška Novotná – klavír, Rostislav Mikeška – buben)