Karel Havlíček Borovský je znám především jako politik, literát a novinář, ovšem úspěšný byl i jako autor textových parafrází. Využíval je pro reflexi aktuálního dění a v mnoha ohledech tato tvorba neztratila nic ze svého kouzla ani dnes.

O tom se může přesvědčit ten, kdo zavítá ve středu 11. května v 18 hodin do Fiducie. Připraveno je komentované hudební pásmo složené mimo jiné i ze skladeb, které na téma Havlíčkova života nebo na texty jeho děl složili různí čeští skladatelé tvořící v 19. a 20. století.

Akce připomene loňské 200. výročí narození „K. H. B.“ a není určena jen historikům, bohemistům, novinářům, pedagogům, politologům… Havlíčkovo dílo už po generace oslovuje českou společnost.

Dramaturgii a moderaci budou mít osvědčené síly z Fakulty umění Ostravské univerzity: vedoucí Katedry teorie a dějiny umění muzikolog doktor Viktor Velek a magisterští absolventi Ivo Morys (klavír) a Tomáš Kura (zpěv).

Středa 11. května, 18 hodin, Klubu Fiducia (Ostrava, Nádražní 615/30 – vchod z ulice Mlýnská)