Odhodlaní lidé, kteří chtějí vytvořit vlastní koncept seriálu a udržovat jej naživu, získávat mu obecenstvo, hledat originální témata, inspirativní osobnosti, jedinečné počiny, zkrátka věci, o kterých stojí za to vědět. To jsou ti, které hledáme.

Co třeba prozkoumat zajímavosti o historii budov Ostravské univerzity? Věděli jste, že jedna z nich sloužila jako nevěstinec? To by byl, panečku, seriál! Nebo kolem sebe máte až příliš zajímavých lidí z univerzity? Co dát každému z nich minutu času na to, aby inspirovali svět? Jste typický představitel Ostravské kavárny? Dejte světu vědět o místech v Ostravě, kde studentům káva chutná nejlépe. Fascinují vás jiné kultury? Začněte vyhledávat pikantnosti mezi studenty, kteří vycestovali a poznali kus světa. Nebo přímo mezi těmi zahraničními tady v Ostravě.

Zkrátka vezměte to, co máte rádi, baví vás a zajímá, vytvořte si vlastní koncept, připravte kvalitní obsah a my vám dáme prostor v online magazínu Ostravské univerzity vaše počiny šířit.

Jak na to a co je k tomu potřeba?

• Jste student, absolvent nebo zaměstnanec Ostravské univerzity – to je nezbytně nutná podmínka.
  • Vytvoříte koncept seriálu o minimálně pěti dílech, navrhnete obsah i formu jednotlivých dílů předem a první díl připravíte v pilotní formě, prozatím neveřejně.
  • Pokud redakci zaujmete, nezbývá než se domluvit na časovém plánu a obsahu dalších dílů. Pokud by se váš nápad v konkurenci neprobojoval mezi vítěze, nevadí – stále máte možnost jej realizovat v rámci blogů na OU@live, zcela po vlastní ose, bez jakékoli editace (budete-li se samozřejmě pohybovat v rámci zákona a etického kodexu).
  • Při vypuštění každého dílu se postaráme o jeho šíření – na sociálních sítích i dalšími komunikačními kanály Ostravské univerzity. Takže sledovanost vašeho příspěvku rapidně poroste.
  •  Pak už jen budete čechrat vlastní peří, kterým se teď můžete chlubit, kudy budete chodit.

Co z toho?

• Získáte zpětnou vazbu zkušených redaktorů a případně také profesionální zázemí pro natáčení ve špičkově vybaveném studiu Ostravské univerzity.
  • Dostanete příležitost přivést své vlastní nápady k životu a vyslat je vstříc osudu a nekompromisní kritice nejširší veřejnosti. Kdo ví, třeba se váš seriál stane internetovým virálem! Všechno je jen na vašich dovednostech.
  • Rýsuje se vám příležitost získat příjemnou placenou brigádu. Osvědčené koncepty totiž budeme schopní časem odměnit.
  • V neposlední řadě ale půjde o bod ve vašem životopise, který vám může otevřít cestu k zajímavým pracovním příležitostem v oblasti komunikace.

Své koncepty včetně zpracovaného prvního dílu a nápadů na díly další zasílejte šéfredaktorce na e-mail monika.zidkova@osu.cz. Výzva není časově omezená. Dobře víme, že dobré nápady a prostor na jejich realizaci zákonitě přichází těsně po deadlinu.

Tak směle do toho!