S Ostravskou se můžete posunout dál a zkusit studium, stáž nebo dobrovolnictví rovnou v zahraničí. Možná už jste narazili na nabídku zahraničních výjezdů, které můžete absolvovat v průběhu studia nebo po jeho dokončení. Pokud ano, nejspíše jste také zjistili, že takových zahraničních výjezdů je spousta a není tak úplně jednoduché se v nich vyznat nebo se dokonce pro nějaký rozhodnout. A právě proto je tady první ročník Go Abroad Festivalu.

Online Go Abroad Festival poběží v MS Teams vždy odpoledne 30.–31. března 2021. Kód pro přihlášení do týmu Go Abroad Festival v MS Teams s vaším univerzitním e-mailem je „pyn049f“, do týmu se můžete přidat už nyní. Akci pořádá Centrum mezinárodní spolupráce OU.

Proč se připojit?

Go Abroad Festival poskytne odpovědi na všechny otázky spojené s výjezdem do zahraničí, které vám vrtají hlavou. Zorientujete se v nabídce zahraničních pobytů, jako jsou Erasmus+, VIA nebo OU Aid, ale poslechnete si i zkušenosti studentů, kteří už za sebou zahraniční výjezd mají, nebo na něm zrovna jsou. Sami se budete moct zeptat na to, co vás zajímá, a třeba i zjistíte, že navzdory dnešní covidové situaci se i teď dá vyjet do světa a zažít něco nového.

Program Go Abroad Festivalu

úterý 30. března 2021 – Kdy, kde, jak a proč? / Že co? To neznám… / Co tam budu dělat?
13:00 – Nejdřív práce, potom zábava. Po Evropě na Erasmus+
14:00 – Sushi nebo tortilla? Okolo světa přes program VIA
15:00 – Za hranice komfortní zóny. Dobrovolnictví v rozvojových zemích s OU Aid

středa 31. března 2021 – Viděl jsem, slyšel jsem, zkusil jsem! / Zjisti si sám! / A má to cenu?
13:00 – Jak je to doopravdy? Zeptejte se na cokoli studentů, kteří byli, nebo právě jsou na Erasmus+ studijním pobytu
14:00 – Ona je nějaká stáž? Diskuze se studenty, kteří právě absolvovali Erasmus+ pracovní stáž
15:00 – Až na konec světa! Živé rozhovory se studenty, kteří vyjeli s programem VIA

Co ještě se hodí vědět?

• Akce bude probíhat online přes MS Teams.
  • Registrace je povinná přes univerzitní kariérní portál JobTeaser.
  • Medailonky studentů, kteří se s vámi ve středečním programu festivalu podělí o své zkušenosti ze zahraničí, budeme postupně zveřejňovat na Facebooku Centra mezinárodní spolupráce.
  • Pokud vás už teď napadá nějaká otázka, můžete ji rovnou uvést do registračního formuláře. Jinak se samozřejmě budete moci ptát online v průběhu festivalu.

Těšíme se na vás i vaše otázky!