Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Se začátkem školního roku se rozběhla i nová futsalová sezona. V našem univerzitním týmu přes prázdniny došlo k několika změnám. Někteří hráči pověsili své sálovky na hřebík, jiní přerušili kariéru, jiní ukončili studium či odjeli na Erasmus a tým doplnili mladší studenti. Z toho důvodu nebyl začátek soutěže lehký. Bylo nutné se vzájemně poznat a také sehrát. Letos naše družstvo vstoupilo do Divize F a za cíl jsme si stanovili postup do play-off. Změny neproběhly jen v kádru, ale rovněž v našem zázemí. Tým se letos přesunul z SH Varenské do SH Sarezy, což by mělo zvýšit komfort pro náš tým.
Během listopadových kol jsme odehráli celkem 5 zápasů a získali jsme 6 bodů, přičemž všechny jsme vybojovali během domácích zápasů. Níže si můžete přečíst, jak jednotlivé zápasy vypadaly:
1.11. TOP Dogs Nový Jičín – USK Slávie Ostravská univerzita 16:6
Sestava USK: Kotlár – Plesník, Vyka, Chlopek, Zbavitel, Jankovič, Wellisch, Kubesa, Zagóra
Góly USK: 2x Chlopek, Kubesa, Zbavitel, Vyka, Plesník
Úvodní utkání sezóny se pojilo s mnoha problémy, neboť se křížilo s fotbalovou sezónou. Největší problém byl, že jsme do utkání vstupovali bez brankáře, protože jeden měl zrovna úkoly ve svém fotbalovém klubu, druhý si zlomil ruku a další se k týmu připojil až později během sezóny. Další problém nastal v tom, že do utkání nemohli někteří hráči nastoupit z důvodu nevyhotovených registrací a v neposlední řadě do utkání nastoupili hráči, pro které to byl vůbec první zápas ve futsalové kariéře. V kombinaci všech nepřízní osudu jsme se soupeřem dokázali držet krok jen v první půli, která skončila výsledkem 4:2 pro TOP Dogs, a nakonec jsme soupeři vysoko podlehli.
9.11. USK Slávie Ostravská univerzita – G.T. Trojanovice 8:3
Sestava USK: Kolenko – Fӧrster, Plesník, Klejnot, Chlopek, Virec, Hrazděra, Vyka, Krejčí
Góly USK: 3x Krejčí, Fӧrster, Klejnot, Vyka, Virec, Chlopek
Ve druhém kole jsme čelili silnému týmu z Trojanovic. Z důvodu velkého vytížení na SH Sareza jsme museli úvodní utkání odehrát v azylu v Brušperku, což byla samozřejmě komplikace. Dalším problémem byl konec fotbalové sezóny a s ním spojené povinnosti ve fotbalových klubech, což nám znemožnilo využít některé hráče. Samotné utkání se pro nás nevyvíjelo zprvu dobře, ale do kabin se šlo za stavu 2:2. Ve druhé půli jsme zvýšili aktivitu a několika góly jsme si vytvořili dostačující náskok. V závěru zápasu nás podržel brankář Kolenko a během soupeřovy power-play jsme přidali další góly do prázdné brány a potvrdili tak své vítězství.
17.11. Medvědi Malé Hoštice – USK Slávie Ostravská univerzita 14:8
Sestava USK: Kolenko (Škorňa) – Fӧrster, Zbavitel, Chlopek, Klejnot, Virec, Račanský, Hrazděra, Krejčí, Kuzník, Zagóra
Góly USK: 3x Račanský, 2x Krejčí, Zbavitel, Kuzník, Chlopek
Třetí zápas byl v Opavě, kde své domácí zápasy hrají Medvědi z Malých Hoštic. Již před zápasem jsme věděli, že nás nebude čekat nic lehkého, neboť soupeř vyhrál obě svá úvodní utkání sezóny. Před utkáním každopádně panovala dobrá nálada a chuť vyhrát. Do utkání vstoupily oba týmy velmi rozpačitě a kombinace se nedařila ani jednomu ze soupeřů. Paradoxně nás trochu nakopl gól soupeře, po kterém jsme trochu převzali otěže zápasu a v poločase se nám dařilo vést 3:4. Ze začátku druhé půle byl obraz hry dosti podobný, ovšem ve 30. minutě nastal zvrat v utkání. Soupeř nám nastřílel během tří minut snad 5 nebo 6 gólů a rázem byl ve vedení, celkový výsledek byl 14:8.

1. 11. USK Slávie Ostravská univerzita – SK Krmelín 3:1
    Sestava USK: Kolenko – Jankovič, Virec, Krejčí, Zbavitel, Zigo, Kuzník, Klejnot, Chlopek, Lisník, Zagóra
    Góly USK: 3x Jankovič

Druhý domácí zápas se opět neobešel bez určitých komplikací, musel být přeložen ze soboty na neděli. Co se samotné hry týče, byl to na nás nezvyklý taktický souboj. USK soupeře tlačilo a Krmelín se snažil hledat mezery v naší obraně rychlými brejky. Několikrát nás podržel skvěle chytající brankář Kolenko. Defenzivní taktická bitva přinesla v prvním poločase po jednom gólu na každé straně, tudíž 1:1 v poločase. Ve druhé půli jsme využili standardní situaci, jeden brejk a na konci jsme již dokázali ubránit soupeřovu power-play. Výborný výkon podal Jankovič, který strhnul utkání na naši stranu třemi brankami.
29.11. FC Oskarol Orlová – USK Slávie Ostravská univerzita 6:5
Sestava USK: Kolenko (Škorňa) – Zigo, Zbavitel, Klejnot, Chlopek, Krejčí, Virec, Dostál, Lisník, Zagóra
Góly USK: 3x Dostál, Krejčí, Klejnot
Poslední zápas v listopadu jsme odehráli v Orlové, kam jsme jeli s vědomím, že chceme prolomit prokletí venkovních zápasů. Doma se nám daří zatím výborně, ale venku je to přesný opak. Naše snaha získat venku konečně nějaké body se začala hroutit již v prvním poločase, kdy jsme po hloupých chybách prohrávali již 4:0. Druhá půle přinesla zlepšený výkon, ale naše velká snaha vedla pouze ke snížení na rozdíl jedné branky. V power-play jsme totiž dvakrát inkasovali do odkryté brány a bylo po všech nadějích na první body z venku v historii klubu.