Fotogalerie: Škola žárlivých

Autor: , 31. 3. 2020

Druhá inscenace společného projektu Operní akademie Ostrava objektivem Martina Popeláře.


Ihor Maryshkin (Blasio), Foto: Martin Popelář pro NDM

Ve dnech 24. a 25. února 2020 měli diváci možnost shlédnout v Divadle Antonína Dvořáka studentská představení opery Škola žárlivých, jejímž autorem je Antonio Salieri. Tentýž Salieri, jemuž historie přičítá skon W. A. Mozarta. Divadlo uvedlo tuto operu ke 270. výročí narození skladatele.

Díky společnému projektu Fakulty umění Ostravské univerzity a Opery Národního divadla moravskoslezského s názvem Operní akademie Ostrava, získali studenti Fakulty umění neocenitelnou zkušenost hrát a zpívat na divadelních prknech společně s profesionály.

Žertovnou operu zinscenovala Gabriela Petráková. Hudební nastudování je výsledkem práce dirigenta Adama Sedlického, který také dirigoval komorní orchestr složený ze studentů Fakulty umění a doplněný o hráče z Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Na cembalo doprovázela Jana Hájková. Autorem působivé scény, která nás přenesla na karneval do Benátek, je David Bazika a slušivé historizující kostýmy dílem Marty Roszkopfové. Děj doplnili profesionální tanečníci v choreografii Simony Machovičové.

Za fotografie děkujeme Martinu Popelářovi.

Ochutnávka z fotogalerie: více najdete přímo ve fotogalerii na webu fu.osu.cz , kde se také dozvíte vše o historii Operního studia Fakulty umění.

 

 

Související články: