Festival TrikFilm připravovaný Fakultou umění Ostravské univerzity se snaží zachytit široké spektrum kreativců z různých oborů filmové tvorby i motion designu. Děti a studenty představují uměleckou tvorbou jako chytré, odvážné, citlivé, vtipné a moudré lidi, kterými jsou. Jejich příběhy podporují empatii a důvěru, oslovují současnými tématy, které jsou odvyprávěné vzrušujícími a živými způsoby.

Při loňském velkém úspěchu se organizátoři rozhodli udělat i další ročník. „Při těchto filmech se na festivalu budete smát, dojímat se a žasnout. Uvidíte bláznivé filmy třeba se zvířecími protagonisty, environmentální filmy, dokumenty, experimenty, vizuální podívanou, virtuální zábavu, veselé grotesky, filmy z celého světa, tedy nic všedního,“ říká organizátorka festivalu TrikFilm Denisa Jánská.

Druhý ročník proběhne ve dnech 6. až 10. října 2021

Již tento pátek a sobotu pro vás TrikFilm chystá velice zajímavý program v kině Vesmír v Ostravě. V pátek se můžete od 10. hodiny podívat na pásma vybraných soutěžních filmů a studentských filmů z naší univerzity. Během dne se představí i snímky z VŠMU Bratislava. V sobotu si organizátoři připraví také od 10. hodiny krátké a studentské soutěžní filmy z festivalu Anifilm 2021. Odpoledne vás čeká slavnostní zakončení festivalu s vyhlášením vítězů a od 18. hodiny se můžete exkluzivně podívat na fantasy pohádku Princezna zakletá v čase.

„Srdečně zveme všechny děti a rodiny, aby se k nám připojily k bohaté a zábavné oslavě světa dětské fantazie, zveme pedagogy, aby přišli načerpat inspiraci, i studenty, aby pozvedli uměleckou úroveň programu,“ zve na akci Jánská.

Podrobný program naleznete na stránce festivalu. Na vyhlášení vítězů loňského ročníku se můžete podívat níže.

Foto: Amit Kumar z Pixabay