Pondělní podvečer od 18. hodiny startuje Na kafé s… psychologem Josefem Kundrátem a sociologem Karlem Hlaváčkem. Vědci z Ostravské univerzity se v rámci večera věnují těmto tématům:
Internet a naše duše v podání Josefa Kundráta: internet se dostal do našich kanceláří, domácností, hlav i duší. Existuje závislost na internetu? Co dělá internet a sociální sítě s naším sebevědomím a sebepojetím?  Je bezinternetový detox módní záležitostí nebo nutným naprogramovaným rituálem třeba jako dovolená nebo pobyt na vzduchu? Jsou současní uživatelé vlivem internetu agresivnější, než byli lidé v minulosti?
Internet a člověk v podání Karla Hlaváčka – jaké jsou klady a zápory internetu z pohledu sociologa? Jaké se k tomuto vážou patologické jevy?
Zjistěte, co obnáší proměna virtuálního prostoru z pohledu novináře i běžného uživatele, jak se šíří informace a jakou roli mají sociální sítě. Jde ještě o bezpečné prostředí pro šíření zajímavostí a dobrých zpráv nebo zde narážíme na mantinely v podobě dezinformací?
Najděte odpovědi na otázky nebo se přijďte zeptat na to, co vás zajímá!
O vlivu internetu na lidskou psychiku a společnost debatují kromě zmíněných vědců OU také novinář Miloš Čermák a politolog Michal Kořan.
V jarním čase tak Ostravská univerzita naváže na úspěšnou scénu z diskuzního fóra Meltingpot v rámci Colours of Ostrava a zároveň oživí dříve konané Science Café, které posune zase o kus dál. Už 25. května v Centru Pant univerzita naváže na sérii putovních talkshow s vědci, se kterými se brzy setkáte i na fóru Meltingpot.
Vstupné je zdarma.
Akce je financována z projektu HR Excellence in Research na Ostravské univerzitě, registrační číslo projektu: CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_028/0006225.