Fakultní studovny UK OU

Autor: , 15. 10. 2014

Univerzitní knihovna není jen její hlavní budova, ale také fakultní studovny na jednotlivých fakultách OU. Můžete je navštívit nejen z důvodů studia, ale taky zde trávit volný čas mezi hodinami při čekání na přednášky. Podívejte se, kde všude je najdete a jaké služby nabízejí. Těšíme se na Vaši návštěvu.


Univerzitní knihovna a fakultní studovny

Univerzitní knihovna Ostravské univerzity v Ostravě se skládá z ústřední budovy na ul. Bráfova 3 (Půjčovna, Studovna časopisů, Mediotéka) a z 5 fakultních studoven. Ústřední budova se nachází na ul. Bráfova 3 v centru Ostravy. Studovny jednotlivých fakult jsou umístěny v prostorách příslušné fakulty:

Studovna Filozofické fakulty

Studovna Přírodovědecké fakulty

Studovna Pedagogické fakulty a Fakulty sociálních studií

Studovna Lékařské fakulty

Studovna Fakulty umění

Na konci září 2014 byl zahájen provoz nové společné studovny Pedagogické fakulty a Fakulty sociálních studií v  budově SE, místnost 101. V říjnu 2014 nové prostory získala také studovna Lékařské fakulty. Nově sídlí v budově ZY, místnost 332-A. Nastěhování proběhlo na začátku měsíce. Momentálně dochází k dolaďování provozu a pořízení výpočetní techniky.

Jaké služby studovny nabízejí:

 • výpůjční služby:
 • prezenční (na místě) výpůjčka: dokument je určen ke studiu ve studovně
 • krátkodobá výpůjčka: dokument ze studovny si lze půjčit do druhého dne či od pátku do pondělí. Výpůjčky jsou realizovány 2 hodiny před ukončením provozní doby s nutností vrátit je zpět následující pracovní den do 2 hodin po otevření studovny
 • výpůjčka ze studovny: vybraný dokument si lze půjčit na 1 měsíc, týká se fondu romanistiky-beletrie ve studovně FF, vybraného fondu studovny LF a fondu studovny PdF a FSS s umístěním v katalogu „studovna PdF a FSS-sklad“, lze objednávat a rezervovat online
 • časopisy – poslední 2 ročníky vybraných titulů prezenčně, v katalogu lze najít i online odkazy u většiny titulů (obsahy n. abstrakta n. plné texty)
 • přístup k licencovaným elektronickým informačním zdrojům (e-zdroje) – především zahraniční odborné a vědecké časopisy (plné texty, abstrakta). Nabízíme také zahraniční tituly e-books.
 • reprografické služby – kopírování, tisk, skenování
 • konzultační a poradenské – vyhledávání v katalogu a e-zdrojích, citování apod.
 • přístup na internet a wi-fi připojení
 • půjčování sluchátek na místě ve studovně
 • vhodný prostor nejen ke studiu

Uživatelem Univerzitní knihovny se stanete snadno. Pro studenty a pracovníky OU je registrace zdarma. Podmínkou je předložení platného ISICu, studentské karty nebo zaměstnanecké karty a podepsání Prohlášení uživatele. Po registraci můžete využívat služeb všech zmiňovaných pracovišť Univerzitní knihovny. Registrovat se můžete ve všech studovnách Univerzitní knihovny. Informace o našich službách, výpůjčních lhůtách dokumentů aj. naleznete dále ve Výpůjčním řádu.

Studijní místa ve stduovně PdF a FSS

Studijní místa ve studovně PdF a FSS

Křeslo s lampou ve studovně FF

Křeslo s lampou ve studovně FF

Prostory studovny PřF

Prostory studovny PřF

Studovna Lékařské fakulty těsně po nastěhování

Studovna LF  těsně po nastěhování

Studium ve studovně Fakulty umění

Studium ve studovně FU

 

 

Související články: