Do Ostravy míří přes 30 odborníků na jinakost a diverzitu

Autor: , 9. 11. 2019

V následujícím týdnu bude Ostravská univerzita hostit unikátní mezinárodní konferenci o vnímání jinakosti a diverzity ve středověké Evropě. Třicítka odborníků z celého světa se představí ve dnech 14. - 16. listopadu 2019.

Jakým způsobem se projevovala náboženská a etnická diverzita ve středověké Evropě? Jak se tehdejší společnost vyrovnávala s projevy jinakosti? V čem byla spatřována pozitiva, či naopak negativa soužití různorodých skupin i za hranicemi Evropy? Katedra dějin umění Filozofické fakulty OU vás srdečně zve na pozoruhodnou konferenci nazvanou Visualizing the Other in Late Medieval and Early Modern Art (1300 – 1550), která se uskuteční ve dnech 14. – 16. listopadu 2019 v aule Ostravské univerzity (budova B, Českobratrská 16).

Odborné veřejnosti, členkám a členům akademické obce a všem zájemcům se se svým tematicky zaměřeným výzkumem představí více než třicet odborníků z celého světa, mimo jiné i z USA, Kataru, Súdánu a Izraele. Na fenomén středověké diverzity a jinakosti budou nahlížet prizmatem dobového umění, architektury i jazyka nejen ve spojitosti se soužitím různorodých skupin obyvatelstva a jejich vzájemnou interakcí, ale i utvářením vlastní identity a prostoru.

Těšíme se na vaši účast!

Stáhnout (PDF, 472KB)