V OUshopu – Univerzitním obchodu a knihkupectví, ačkoliv k tomu jeho název navádí, rozhodně nenajdete pouze skripta, slovníky a odbornou literaturu. Police a regály s pečlivě uspořádanými knihami totiž nabízí širokou nabídku třeba současné poezie, beletrie či dětské literatury. Úzká spolupráce s Nakladatelstvím Academia přináší čerstvé novinky i čtenáři prověřené bestsellery taky z tohoto nakladatelství.

„Vůně nové knihy je dle mého názoru zcela nenahraditelná. A v naší prodejně se těchto unikátních vůní mísí na tisíce,“ popisuje atmosféru OUshopu jeho vedoucí Markéta Slivková. Dodává, že v prodejně jsou vždy připraveni poradit zkušení knihkupci, kteří nabídku dobře znají.

Devátý díl Čtenářského OUkénka: Jaké knihy si nenechat ujít v OUshopu?

Hledáte dárek pro dědečka? Čeká vás zkouška z anatomie? Vybíráte čtení na dovolenou k moři? Anebo vám třeba přijede na návštěvu zvídavá neteř? Všechny tyto situace můžete snadno vyřešit koupí té správné knihy právě v OUshopu.

Nabídka je tedy široká, jak se v ní zorientovat? Pokud vás nebaví bloumat po prodejně, jděte do ní na jistotu! Na stránkách OU@live vám přinášíme tipy na zajímavé literární kousky – neznámé i známé, naprosto unikátní i rozšířené, odborné i románové, knihy těžké i lehké, ať již obsahem či gramáží. Zkrátka tipy na knihy, které by za žádnou cenu neměly uniknout vaší pozornosti. Tak neváhejte, pohodlně se posaďte a pomaličku pootevřete 10. díl Čtenářského OUkénka.

Magdaléna Rejžková: Přístav

Připravte se na fascinující cestu s knihou Přístav od Magdalény Rejžkové. Klára se vydává do přístavního města, kde v kontrastu mezi zašlou slávou a moderními proměnami objevuje nové perspektivy a osudy jeho neobyčejných obyvatel. Její pátrání po smyslu života ji zavede do hloubky témat migrace, gentrifikace a ženské identity.

„Třicátnice Klára se rozhodne, že musí se svým jednotvárným životem něco udělat. Chce se vymanit ze zajetých kolejí vyznačených zastávkami „studium – práce – nájem“ a konečně začít se psaním. A tak se sbalí a odstěhuje se do ciziny, do přístavního města. Zabydlí se v ulici, která má lepší časy dávno za sebou. Na chodníku posedávají vyžilé prostitutky a střetává se tu zašlý svět s chutí bezhlavě bořit a modernizovat. Klára chtěla hledat samu sebe, ale nakonec objevuje hlavně tohle zvláštně přitažlivé místo a jeho obyvatele, jako jsou Pán nebo Zaseklá. Jako Východoevropanka však nedokáže situaci místních zcela porozumět.“

Imogen Binnie: Nevada

Objevte Nevadu s Marií Griffiths – třicetiletá punkerka z New Yorku se po rozchodu vydává na road trip v ukradeném autě, aby našla samu sebe. V Nevadě potká Jamese, který jí připomíná její mladší já. Autorka Imogen Binnie, sama trans žena, vytvořila kultovní román plný úvah o genderu a heteronormativitě. Nevada není jen příběh, je to revoluce v literatuře pro trans* lidi.

„Marii Griffiths je skoro třicet, pracuje v knihkupectví v New Yorku a zároveň se snaží zůstat věrná svým punkovým hodnotám. Je zamilovaná do svého kola, ale ne do svojí holky Steph. Bere prášky a pije víc, než by bylo zdrávo, ale nic si nepíchá, krom estrogenu, protože je trans. Všechno je vesměs v pořádku, akorát že se Maria a Steph rozejdou. A tak se Maria vydá na cestu po Státech v autě, které ukradla své bývalé přítelkyni. Skončí v zapadlém městečku Star City v Nevadě, kde se seznámí s Jamesem, který je pravděpodobně, ale ne jistě trans a který Marii připomíná její mladší já. Jenže Maria teda rozhodně není žádný životní vzor. Nebo jo?“

Martin Palička: Africký zápisník mladého medika

Letní dobrodružství v knize Africký zápisník mladého medika od Martina Paličky! Prozkoumejte život na hranici mezi medicínou a dobrodružstvím prostřednictvím zápisků mladého medika z jeho misie v Súdánu. Příběhy plné smíchu, fascinujících zážitků a životních lekcí vás zaručeně vtáhnou.

„Jmenuji se Martin a jsem doktor. V rukou obracím starý deník plný vzpomínek a afrického písku. Napsal ho před několika lety jeden mladý medik během své mise v Súdánu. Jeho příběhy mě rozesmávají, fascinují a z některých mi je až smutno. Ten mladý kluk měl cosi do sebe, ale něco mu stále ještě chybělo – to, co ví dnes. A tak se ke svým starým zápiskům s odstupem času vracím a doplňuji příběhy svého mladšího já o znalosti, které jsem tehdy ještě neměl, a zkušenosti, které jsem od té doby nabyl. Vydejte se s mladým medikem na misi do afrického Súdánu, kterou podnikl během svého studia medicíny, a podívejte se ni očima jeho dospělejšího já.“

Víte, že studenti a zaměstnanci mají v OUshopu slevu 15 %? Nebo že v OUshopu nově uplatníte 15% slevu s kartou Klubu Academia? Veškeré slevy platí pouze na nezlevněné knihy.