Co má společného operní orchestr NDM s Fakultou umění OU?

Autor: , 14. 12. 2015

Zdá se, že operní orchestr Národního divadla Moravskoslezského si může existenci Fakulty umění Ostravské univerzity opravdu pochvalovat.

Podruhé v krátké době (před nedávnem jsme Vás informovali o vítězství naší studentky Markéty Smitalové v konkurzu na prestižní místo sólohornistky do tohoto symfonického tělesa)  splnila náročné konkurzní podmínky posluchačka Fakulty umění OU. Tentokrát se jednalo o obsazení důležitého postu sóloflétnistky a na základě úspěšného konkurzu bylo toto místo nabídnuto Anně Matějkové, která studuje v 1. ročníku navazujícího magisterského studia ve třídě odb. as. Anny Stavělové.

Ostravská univerzita tak díky Katedře dechových nástrojů Fakulty umění získala kromě zvýšení prestiže také další kladný bod pro případné statistiky o uplatnění absolventů OU v praxi.