OUshop v měsíci květnu hostil sérii zajímavých akcí, které přilákaly nejen čtenáře a milovníky literatury. Máte chuť rozšířit svou domácí knihovničku? Pak je ten správný čas! Téměř tři stovky knižních titulů najdete v OUshopu od půlky května se slevou až 80 procent. Pořídit si můžete třeba publikace z produkce Filozofické fakulty Ostravské univerzity, regionální nebo odbornou literaturu. Dále si můžete vybírat mezi desítkami zlevněných knih o zdraví, józe, chovatelství, tradici českého bylinářství a mnoha dalších zajímavých tématech.

Na Mlýně s Liborem Klubalem

První květnovou akcí byla beseda s doktorem Liborem Klubalem na téma umělé inteligence, jejího vlivu na společnost a využití této technologie ve školství. Setkání, které se konalo v rámci cyklu Na Mlýně, přilákalo mnoho akademiků, odborníků z praxe, studentů i zástupců široké veřejnosti. Účastníci besedy objevovali výzvy, které s sebou právě umělá inteligence přináší.

Beseda s oceněnými básníky

Další beseda uvedla dvě významné osobnosti spojené s Filozofickou fakultou OU – Petra Hrušku a Miroslava Černého. Doktor Petr Hruška, držitel ceny Magnesia Litera za poezii za svou sbírku Spatřil jsem svou tvář, a docent Miroslav Černý, oceněný Moravskoslezskou uměleckou Cenou Jantar za literaturu za sbírku Proleženiny, sdíleli své myšlenky a zkušenosti spojené se svými díly a také některé z básní přečetli. Beseda se konala ve velmi příjemné atmosféře, kterou vytvořili jak akademici a studenti univerzity, tak i široká veřejnost.

Návštěva významného shakespearologa

Na konci května OUshop přivítal významného hosta, předního českého anglistu a shakespearologa, profesora Martina Hilského. Během podepisování překladu kompletního DÍLA W. Shakespeara a jeho vlastní knihy Shakespearova Anglie se setkal s rektorem Petrem Kopeckým a poté zamířil do zaplněného Národního divadla moravskoslezského. Obě knihy vydané nakladatelstvím Academia byly na místě vyprodány, nyní už jsou opět v nabídce na prodejně i e-shopu.

Křest publikace Vzpomínky na starou Moravskou Ostravu

Křest knihy Vzpomínky na starou Moravskou Ostravu uvedl na scénu unikátní publikaci mapující historii Ostravy a jejího okolí. Jan Kubla, ostravský báňský inženýr, sdílel ve svých memoárech vzpomínky na vývoj města a jeho osobnosti. Knihu představili editor publikace doktor Viktor Velek z Fakulty umění OU spolu s profesorem Alešem Zářickým z Filozofické fakulty OU, který se na knize také autorsky podílel spolu se studenty historie FF OU. Publikaci pokřtili společně s bývalým ostravským primátorem Tomášem Macurou. Po akci se zájemci vydali na komentovanou prohlídku centrem Ostravy vedenou právě profesorem Alešem Zářickým.

Děkujeme všem návštěvníkům, kteří dorazili do naší prodejny, ať již na některou z besed či si zakoupit knihu nebo univerzitní merch. Zároveň děkujeme všem váženým hostům. Těšíme se na další setkání, ať již v červnu, o prázdninách nebo v novém akademickém roce. Sledujte pravidelně facebookovouinstagramovou stránku OUshopu, ať vám nic neunikne.