Čínština pro praxi: zapište si zajímavý předmět

Autor: , 31. 8. 2018

Nejen jazyk, ale také kulturu Číny můžete poznat v předmětu Čínština pro praxi. Studenti Ostravské univerzity si jej mohou zapisovat od 3. do 9. září.

Ostravská univerzita ve spolupráci s Konfuciovou třídou nově nabízí výuku čínského jazyka: Čínština pro praxi. Hodiny budou probíhat pod taktovkou kvalifikovaných rodilých mluvčích, kteří ovládají také angličtinu, a studenti si kurz mohou zapsat od 3. do 9. září 2018.

Čínština pro praxi je v nabídce céčkových předmětů pod zkratkou KLA/0CP1X a na výběr jsou tyto termíny a místa:

• středa 12.30 – 14.05 (Budova M/L, Chittussiho 10)
  • pátek 9.10 – 10.45 (Budova G, Mlýnská 5)
  • pátek 10.50 – 12.15 (Budova G, Mlýnská 5)

Studenti dostanou možnost seznámit se se základy čínského jazyka, reáliemi a uměním. Pro dychtivé zájemce jsou pak připraveny i navazující kurzy na vyšších jazykových úrovních. Úspěšní absolventi kurzu mají šanci zúročit své jazykové znalosti na trhu práce, nebo pak přímo v Číně, kam se mohou s Ostravskou univerzitou podívat díky mobilitnímu programu VIA.