Chybí učitelé. A také učitelé učitelů

Autor: , 11. 8. 2018

Třiačtyřicetiletá vysokoškolská pedagožka s šestnáctiletou praxí a titulem Ph. D. na Plzeňsku za svou práci bere 22 tisíc korun hrubého. O tom, proč v Čeku chybí učitelé i učitelé učitelů, čtěte na Universitas.cz.

Silné nasazení, mimořádně náročné požadavky na kvalifikaci, ale plat hluboko pod průměrem. Učitelé si v Česku stěžují na nízké platy dlouho. Hodně nahlas se ale začínají ozývat i vysokoškolští učitelé z pedagogických fakult.

„Neutěšená situace kolem výše mezd se týká učitelů v regionálním školství, tedy v mateřských, základních a středních školách, a rovněž pedagogů na pedagogických fakultách,“ upozorňuje Miroslav Randa, předseda Asociace děkanů pedagogických fakult a děkan Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni.

Celý článek Zuzany Keményové čtěte na magazínu vysokých škol Universitas.cz.