Univerzita, to nejsou jen přednášky, zkoušky a zápočty. Kromě řady povinností a populárního studentského života nabízí vysoká škola i množství dalších příležitostí, jak se rozvíjet. Mezi ně patří oblíbené workshopy a kurzy, které jsou studentům OU zdarma k dispozici.

Širokou nabídku akcí pro studenty si pro nový semestr připravilo Poradenské centrum a Centrum Pyramida. Posláním obou center je pomáhat, proto i připravované kurzy nabídnou pomocnou ruku při studijním, kariérním a osobnostním růstu i v oblasti duševního zdraví.

Už 6. října začínáme přednáškou Efektivní učení, s podtitulem „vědecky ověřené způsoby, jak dostávat vědomosti snadněji do paměti“. V dalších říjnových týdnech nabídnou cenné rady kurzy Jak udělat každou zkoušku a Plánování, produktivita a prokrastinace.

Společností Google připravený workshop Design thinking – Kreativní myšlení seznámí s nástroji a metodami, které lze využít pro rozvíjení skvělých nápadů. Další mimouniverzitní spolupráce, tentokrát s Nemocnicí u Sv. Anny, potěší zejména studenty Lékařské fakulty, kteří budou třeba moci udělat první krok k zajímavé stáži. A už v říjnu odstartují i schůzky Setkávací skupiny – neformálního setkávání všech, kdo si přejí spolu vzájemně sdílet své prožitky i naslouchat.

Listopad připomene blížící se zkouškové období workshopem Plánované učení – úspěch u zkoušky. Ty, kdo touží lépe poznat sebe sama i druhé, určitě nadchnou kurzy Osobnostní typologie. Workshop Komunikační hra pomůže neformální cestou zapracovat na komunikačních schopnostech a praktické rady nabídne seminář na téma pracovního práva.

Že můžete dokázat velké věci, ať studujete cokoliv, a že není třeba bát se velkých cílů, o tom vás přesvědčí přímo jeden z našich absolventů během přednášky Z Ostravy do Googlu za 30 dní? A v lednovém zkouškovém období přijde jistě vhod workshop na téma relaxace.

Podrobné informace o všech připravovaných akcích naleznete na webových stránkách Poradenského centra. Příležitostí je spousta, vyberte si tu svou. Registrace na kurzy probíhají prostřednictvím kariérního portálu Job Teaser a zvát vás včas budeme i prostřednictvím FacebookuInstagramu, tak nás nezapomeňte sledovat! Jsme tady přece pro vás!