Česko-německé kulturní dny startují

Autor: , 18. 3. 2019

Od 20. března do konce května se koná v klubu Atlantik 9. ročník Česko-německých dnů v Ostravě. Naskýtá se jedinečná šance seznámit se s tím nejnovějším a nejzajímavějších z kultury německy mluvících zemí.


I letos je spolupořadatelem festivalu katedra germanistiky FF OU. Česko-německé kulturní dny odstartuje audiovizuální projekce rakouského umělce Maria Rotta, který spolupracuje s Kunsthistorickým muzeem ve Vídni i se světovými značkami jako je Renault nebo Nike, pro něž navrhuje. Je všestranným inspirativním umělcem, jenž nezná hranice mezi designem, architekturou a módou. Jeho umělecká díla mají silný vizuální charakter, Rott sází na digitální úpravu fotografií, tiskovou postprodukci a optimalizaci. Součástí programu bude do češtiny tlumočená beseda. Začínáme ve středu 20. 3. v 18 hodin v Klubu Atlantik.

Přesně za týden (27. 3.) bude následovat snímek Toni Erdmann, který je dílem mladé německé režisérky, scénáristky a producentky Maren Ade. Autorčin v pořadí třetí snímek si z letošní hlavní soutěže v Cann vysloužil Cenu Fipresci, která se uděluje soutěžním filmům považovaným za přínosné.

V měsíci dubnu pokračuje festival řadou dalších akcí. K vidění budou nejnovější německé filmy, zájemci si mohou otestovat, jak dobře znají naše německy mluvící sousedy nebo je připravena tematická procházka s Lenkou Kocierzovou po stopách zmizelých židovských obyvatel Ostravy. Festival se koná za finanční podpory Magistrátu města Ostrava a MOaP. Aktuální informace o programu naleznete na facebooku Ostrau Der Kulturpunkt Festival.