Centrum diagnostiky lidského pohybu otevírá brány všem zájemcům

Autor: Adam Motyka , 12. 1. 2019

Chcete vidět, jak vypadají špičkově vybavené laboratoře? Zajímají vás detaily měření výzkumů na světové úrovni? Víte, z čeho se skládá vaše tělo? Tak neváhejte a přijďte se k nám podívat, změřit se a porozumět vědě z našeho pohledu!

Centrum diagnostiky lidského pohybu, které je součástí Katedry studií lidského pohybu Ostravské univerzity, vás srdečně zve na vědeckou exkurzi! V Centru se zaměřujeme na rozšiřování vědomostí v oblasti sportu, snažíme se přenášet výsledky výzkumu do praktických aplikací výhodných pro společnost a v neposlední řadě zprostředkovat výhody, které plynou z pohybové aktivity.

Podle moderních výzkumů váš pohyb prozrazuje daleko víc, než jste si doposud mysleli. V rámci exkurze v naších laboratořích si můžete vyzkoušet, jak fungují moderní metody analýzy pohybu ve sportu. Máme připraveny ukázky pro děti i dospělé. V rámci exkurze si můžete nechat udělat kompletní analýzu složení lidského těla zcela zdarma.

Nabídka je určena jak zvídavým jednotlivcům a rodinám s dětmi, tak i základním a středním školám či uchazečům o studium. Exkurzi lze naplánovat na kterýkoli den v týdnu včetně víkendu. Přibližná délka trvání je 45-60 minut, v případě zájmu je možné zprostředkovat i praktický workshop s ukázkami fyziologických zátěžových testů, biomechaniky vybraného sportu apod. Ideální počet účastníků exkurze je 20, avšak lze individuálně domluvit i rozdělení do skupinek.

Exkurze je zdarma a probíhá na ulici Varenská 40a v Ostravě

Pokud byste měli zájem zjistit, jak se dělá věda v oblasti sportu na Ostravské univerzitě, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím emailu adam.motyka@osu.cz či na telefonu 777 799 645.

Budeme se na vás těšit!