Vážení příznivci čínského jazyka a kultury, prosím příjměte naše pozvání na slavnostní otevření Konfuciovy třídy při Vysoké škole báňské – Technické univerzity Ostrava.
Slavnostní akt proběhne 20. března v 12:00 ve foyer 1. patra auly VŠB – TUO za přítomnosti čínské velvyslankyně paní Ma Keqing a zástupců participujících univerzit. Součástí programu bude také představení čínské kultury, ochutnávka čaje a čínské kuchyně či ukázka historických kostýmů.
Konfuciova třída bude od září 2018 poskytovat pravidelné lekce čínského jazyka pro studenty, pracovníky univerzit a širokou veřejnost. Výuka bude zajištěna rodilými mluvčími – certifikovanými učiteli z provincie Hebei.
Toto jazykové centrum vzniklo na základě dlouhodobé spolupráce mezi VŠB-TUO a Hebei GEO University sídlící v městě Shijiazhuang nedaleko Pekingu. Společně s Konfuciovým institutem v Olomouci a jeho pobočce v Praze se tato třída řadí k dalšímu z oficiálních čínských jazykových center celosvětové sítě Konfuciových institutů u nás.
Pevně věříme, že tato Konfuciova třída umožní akademické obci a obyvatelům Moravskoslezského kraje lepší pochopení čínské kultury a posílí spolupráci mezi oběma zeměmi.

Stáhnout (PDF, 306KB)