Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Kvalitou vysokých škol se v pátek 11. dubna 2014 na půdě Univerzity Hradec Králové (UHK) zabývali reprezentanti studentů. Konal se zde na toto téma Workshop, který pořádala Studentská komora Rady vysokých škol (SK RVŠ) za podpory UHK.
Jistě jste si všimli, že na OU funguje hodnocení kvality výuky a zázemí fakulty/univerzity, tzv. evaluace. Díky tomu, že studenti evaluaci vyplňují, patří naše univerzita mezi školy s nejvyšší účastí. A i to byla jedna z částí, které se na workshopu řešily – jak studenty motivovat k hodnocení, co jsou nejvhodnější kroky a jak vlastně celou evaluaci vystavět. Ovšem důležité bylo si říci, co to vlastně ta kvalita je a proč bychom ji měli hodnotit. A zapomenout nesmíme ani na to, co vlastně s výsledky evaluace dělat. Také jsme řešili, zda evaluaci dělat povinnou či nepovinnou a elektronicky či papírově.
To vše jsme na workshopu probírali a snažili se předat si zkušenosti. Přijelo přes 50 zástupců vysokých škol a myslím, že jsme si měli co říci.
Za OU se ze Studentské komory Akademického senátu účastnili Aneta Kozáková (hlavní pořadatel workshopu) a Petr Hurtík. Byli jsme rádi, že jsme mohli předat naše zkušenosti a získat nové informace a pohledy na kvalitu VŠ a její hodnocení.
Tiskovou zprávu SK RVŠ naleznete zde.