Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Zajímá vás aplikace fuzzy modelování při kontrole dynamického růstu Nepálu, která je jedna z nejméně se rozvíjejících zemí? Přijďte se podívat na přednášku nepálského vědce, kterého bude hostit v polovině listopadu Ústav pro výzkum a aplikace fuzzy modelování.
 Prof. Kanhaiya Jha působí jako ředitel na Katedře přírodních věd na Univerzitě v Kathmandu v Nepálu. Magisterský titul obdržel z matematiky na Katedře matematiky na Univerzitě v Tribhuvanu. nepalecDále se věnoval postdoktorskému studiu na Univerzitě v Kathmandu, kde dodnes působí. Svou disertační práci a tudíž svůj doktorský titul úspěšně obhájil na Univerzitě v Kumaonu v Indii. Později působil na postdoktorské pozici na Univerzitě v Pákistánu.
Prof. Kanhaiya Jha přednáší, jak studentům magisterských programů, tak také mladým vědcům, kteří se věnují doktorskému studiu na Univerzitě v Kathmandu. Dále vede mladé doktorandy v doktorském studiu na své domovské univerzitě v Tribhuvanu.

Dne 19.11. 2015 v 9.30 na Ústavu pro výzkum a aplikace fuzzy modelování bude mít prof. Kanhaiya Jha přednášku na téma „Recent application of fuzzy modelling in e-government system of Nepal“. Podrobnější informace můžete nalézt na webových stránkách vědeckého ústavu (irafm.osu.cz).
Mezi další oblasti jeho vědeckého zaměření patří zejména teorie čísel, fuzzy topologie a kryptografie, což je nauka o metodách utajování smyslu zpráv převodem do podoby, která je čitelná jen se speciální znalostí.