Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

V době pandemie i nějakou dobu po ní bude většina výběrů zaměstnanců probíhat na dálku. Není to žádná novinka, mnoho mezinárodních organizací, které mají vedení v zahraničí, nebo firmy, ve kterých je home office běžná praxe, dělaly online neboli distanční pohovory už dávno. Poradenské centrum OU pro vás nachystalo dva rozsáhlé články, jak se připravit a jak takový pohovor vypadá.
Na co se nachystat?
Distanční výběr kandidáta má některé metody, které se využívají často. Jsou to například psychologické testy, distanční úkoly nebo samotný pohovor přes webkameru. Detailní popis všeho, co vás může potkat i tipy na co se nachystat najdete v článku Jak se připravit na online pohovor.
Vyzkoušeli jsme online pohovor za vás
Online pohovor má řadu věcí, které jsou stejné jako u osobního pohovoru, ale také řadu specifik, která většinou souvisí s technikou. A protože nic nenahradí osobní zkušenost, tak Lenka Lapišová, naše karierní poradkyně, vyzkoušela jeden ostrý online pohovor za vás a o všem se s vámi podělí v reportáži Vyzkoušela jsem si online pohovor za vás. Jaké to bylo?