Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Nový dotační program Moravskoslezského kraje na podporu chytrých řešení a technologií nabízí příležitost všem, kteří mají nápad, jak udělat region chytřejší.  Do této Soutěže o nejlepší chytrá řešení v Moravskoslezském kraji pro rok 2017 můžete přihlašovat svá chytrá řešení, která pomohou kraji v jeho cíli: budovat chytrý region.
„Hlaste se všichni, koho nebaví nekonečně dlouho trčet v dopravní zácpě a pak ještě hledat parkoviště, kdo chce na zastávkách a v městské hromadné dopravě wi-fi, komu by se hodilo dobít si mobil na koupališti ze sluneční energie nebo si mobilem půjčit na ulici elektrokolo či by se chtěl na přesný čas objednat k lékaři, a máte nápad, jak to chytře udělat,“ vyzval náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka.
O dotaci se mohou přihlásit podnikatelé a spolky se sídlem nebo provozovnou v Moravskoslezském kraji. Soutěží se v pěti oblastech: úspory, doprava, infrastruktura, zdravotnictví a elektronizace ve veřejné správě (debyrokratizace). V každé z nich můžete podat jen jeden projekt, na který můžete získat dotaci ve výši min. 50 000, max. 500 000 korun. Přihlašovat můžete:

  • nový nebo již existující produkt nebo technologii, které mohou být uplatněny k užívání občany,
  • prototyp, funkční vzorek, poloprovoz, ověřenou technologii, demo verzi softwaru k dokončení do podoby sériového produktu a jeho uvedení k implementaci.

Žádosti lze podávat od 12. 5. 2017 do 10. 8. 2017 včetně. V případě dalších dotazů se můžete obrátit na pawera@arr.cz, telefon: 595 691 216, mobil: 731 501 317. Více informací pak najdete na webu www.chytrejsikraj.cz nebo na stránkách Moravskoslezského kraje.