Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Zveme všechny studenty a zaměstnance Ostravské univerzity na diskuzní setkání s velvyslancem USA v České republice, který 4. 11. 2016 navštíví Filozofickou fakultu Ostravské univerzity.
Andrew Schapiro vystoupí od 11.30 v místnosti E304 s aktuálními tématy: česko-americké vztahy, priority americké zahraniční politiky a nadcházející prezidentské volby. Po moderované přednášce bude následovat i diskuze, během které budete mít možnost se zeptat na to, co vás z této oblasti zajímá.
Andrew H. Schapiro je velvyslancem USA v České republice od srpna r. 2014, kdy v úřadu nahradil svého předchůdce Normana L. Eisena. Jeho excellence je v pořadí 41. velvyslancem Spojených států u nás od r. 1918. Narodil se v Chicagu ve státě Illinois do židovské rodiny. Jeho matka pocházela z Čech a v roce 1939 se jí podařilo uprchnout před holocaustem do USA. Pan Schapiro vystudoval historii na Yale, filozofii, politologii a ekonomii na Oxfordu a studia završil absolvováním práv a získáním doktorátu na Harvardu. Působil jako právník zabývající se veřejným zájmem na úřadě federálního veřejného obhájce v New Yorku. 16 let strávil v soukromé praxi jako partner ve dvou mezinárodních právních firmách. Vyhrál několik významných soudních pří, v nichž zastupoval například Google, YouTube a Altria Group. Velvyslanec Schapiro sloužil ve správní radě chicagského fondu zabývajícího se bydlením pro nízkopříjmové skupiny obyvatelstva, v poradní radě odvolacího soudu v druhém soudním obvodu, ve správní radě židovského výboru pro městské záležitosti a v poradní komoře institutu zabývajícího se činností Nejvyššího soudu USA.

Stáhnout (PDF, 1.37MB)