Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Ve dnech 3. – 7. dubna se v rámci Španělského kulturního týdne, který pořádá katedra romanistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity, Ostrava zahalí do španělských barev. Na desítce akcí se odborná i laická veřejnost může seznámit například se španělskou gastronomií nebo se dozvědět více o současné situaci v Katalánsku. Stejně jako v minulých letech je také letos největším lákadlem komponovaný večer Tak zní a chutná Španělsko, v rámci kterého předvede své kulinářské umění El Romero a zahraje skupina Rumbalgia.
„Novinkou letošního ročníku je zapojení většího množství institucí,“ říká Jan Mlčoch z katedry romanistiky. „Vedle záštity Velvyslanectví Španělska se nám podařilo dojednat spolupráci s Instituto Cervantes, který na celý týden zapůjčil velmi pěknou výstavu,“ dodává. „Je možné taky využít akčních nabídek v restauraci Pata Negra nebo v baru U Gustava.“
Že Ostrava bude opravdu plná španělské kultury, dokládá mimo jiné fakt, že se akce konají nejen v centru města, ale také na příklad v Dolní oblasti Vítkovice. „Jsem moc rád, že se vedle tradičních klubů Atlantik a Dock podařilo rozšířit akce třeba o Absintový klub Les,“ uzavírá Mlčoch.
Španělský kulturní týden se koná v rámci Evropského roku kulturního dědictví za finančního přispění společností Europe Direct a Severomoravské vodovody a kanalizace, a. s. Více informací najdete na facebookové události akce.