Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Naším cílem bylo vytvořit komunitní prostor využitelný k mnoha účelům, tak aby byl bohatě využíván celou akademickou obcí i veřejností. Již zde proběhlo setkání bývalých zaměstnanců u příležitosti oslavy 20 let knihovny, zasedání kolegia rektora, schůzka personálního oddělení či poradenského centra. Prostor je možné pronajmout k nejrůznějším, zejména vzdělávacím, akcím a školením.
A co všechno v nové „S-zóně“ najdete? Prostor je rozdělen do dvou částí, první z nich je určená k setkávání a relaxu, můžete se tu uvelebit do nejrůznějších křesílek (včetně houpacího), pro vaše pohodlí jsou připraveny polštářky, deky a věšáky. Druhá místnost je vybavena 24 pracovními místy a projekční technikou, pro hromadné akce je tady možnost zapůjčení laptopů. Samozřejmostí je síť Eduroam, zásuvky ve stolech i v podlaze či flipchart. Oba prostory je možno podle potřeby spojit a využít je pro větší přednášky, školení, porady apod., v každé z místností je dostupné promítací plátno s dataprojektorem. V předsálí pak najdete bohatě vybavenou kuchyňku a stolečky k posezení.
Součástí „S-zóny“ je také „Kostka“, oddělené pracovní místo určené pro individuální konzultace s naším knihovníkem – tzv. služba Objednej si knihovníka. Tu si můžete objednat přes formulář na našem webu.
Modernizace celého patra byla financována z projektu „Podpora rozvoje studijního prostředí na OU, CZ.02.2.67/0.0/0.0/17_044/0008534“, architektonický návrh zpracovala Ing. arch. Helga Šmídová, která navrhla i interiér současné půjčovny.
Vznikl tak nový vzdušný, barevný, variabilní, víceúčelový prostor, ve kterém vás vždy rádi uvítáme. Přijďte se k nám podívat a strávit zde příjemný čas – ať už posezením s přáteli, studiem v pohodlném křesle nebo na jedné z našich připravovaných akcí.