Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

V pátek 5. 10. jsme zajížděli na půdu jednoho z nejtěžších soupeřů, kterým byl Třinec. Třinečtí futsalisté loni sestoupili z nejvyšší soutěže a první zápas vyhráli na půdě Zlína 4:5. O tom, že zápas bude mnohem těžší než ten s Jakubčovicemi, jsme se přesvědčili hned od úvodních minut. Soupeř nás zatlačil a mohli jsme být jen rádi, že hned v úvodu neproměnili některou ze svých velkých šancí. Poctivou obrannou hrou jsme se snažili co nejdéle držet nerozhodný stav. Ten hráči z Třince prolomili zhruba ve čtvrtině zápasu. Na stylu hry jsme nic nezměnili, a tak se šlo do šaten za stavu 1:0 pro domácí. Po pauze se soupeř rychle prosadil a zvýšil na 2:0. Tímto gólem jsme se paradoxně nakopli i my a rychle jsme snížili Klejnotem. O chvíli později se soupeř trefil potřetí, když z přímáku prostřelil domácí střelec vše, co mu stálo v cestě. Na tuto trefu ještě dokázal pěknou individuální akcí reagovat Žyla. V poslední fázi zápasů se dostávaly do šancí oba týmy. V poslední minutě jsme však udělali velkou chybu v rozehrávce a Třinec jednoduše zvýšil na konečných 4:2
Je třeba uznat kvalitu soupeře, který nám ukázal, že druhá liga není jednoduchou soutěží. Příští zápas odehrajeme doma na Varenské již tuto sobotu od 20:00 proti Dolním Loučkám. Budeme rádi za každou podporu a zároveň i děkujeme divákům, kteří nás přišli podpořit do nedalekého Třince. Velký dík patří také Ostravské univerzitě, bez jejíž podpory by tuto soutěž nebylo možné hrát.