Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Vstupné na koncert je dobrovolné, přičemž výtěžek z akce bude věnován na koupi elektrického vozíku tělesně postiženému Honzovi Vavříkovi, který trpí dětskou formou spinální svalové atrofie.
„Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby je ‚evergreenem‘ a pro hudebníky jistotou, že na ni lidé dorazí, právě proto jsme si ji vybrali pro pořádání benefičního koncertu, abychom přispěli na dobrou věc,“ vysvětluje sbormistr a dirigent, doc. Jan Spisar z Pedagogické fakulty Ostravské univerzity, který má s charitativními koncerty bohaté zkušenosti.
Sbor je tvořen studenty Ostravské univerzity, ke kterým se připojí studenti bývalí, nyní již zkušení zpěváci z pěveckého sboru Chorus Ostrava, přičemž záměrem doc. Spisara je snaha o dynamickou interpretaci „Rybovky“:„Jako dirigent a sbormistr bych chtěl interpretačně zvýraznit příběh, který by měl být zpěváky skutečně niterně prožit.“
Jen stěží najdete lepší způsob, jak trávit třetí adventní neděli, než s českou vánoční klasikou, vše navíc pro ušlechtilý důvod. Od účasti vás nemusí odradit ani obava z chladného prostředí, kostel bude vytápěn a návštěvníkům slibuje příjemnou atmosféru.
Akce je pořádána pro širokou veřejnost, všechny z vás na něj tudíž srdečně zveme.

Oficiální pozvánka na koncert

Oficiální pozvánka na koncert