Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava propojuje svět lidí, kteří chtějí pomoci, se světem těch, kteří pomoc potřebují. Každý rok spolupracuje s více než 500 dobrovolníky přímo z Ostravy, od roku 2008 je to už přes 2000 ochotných lidí, které v ADŘE nadchli, proškolili, pojistili a vyslali k potřebným. Pořád je to ale málo, bohužel těch co pomoc potřebují je pořád více, než ochotných dobrovolníků.
Pokud také vnímáte, že dnešní uspěchaná doba je zaměřena především na výkon a komerci a postrádáte ve vztazích vřelost, otevřenost a “obyčejné“ lidství, je možná filozofie dobrovolnictví to pravé, co hledáte. Stačí, když si najdete hodinu týdně pro návštěvy osamělého seniora, dítěte v nelehké situaci nebo rodiny, která pečuje o člověka se zdravotním postižením. Hodinu na někoho, kdo na Vás bude čekat, na někoho, s kým si budete povídat, luštit křížovky nebo koho doprovodíte na procházku.
Noví zájemci o dobrovolnictví mohou přijít do Dobrovolnického centra ADRA Ostrava vždy 1. středu v měsíci mezi 10. a 17. hodinou nebo po telefonické domluvě na tel. čísle 605 784 584. Více informací naleznete zde.