Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Obliba a čtenost našeho online magazínu OU@LIVE raketově roste a proto jsme se rozhodli použít jeho tvář i v dalších formách komunikace. Představujeme čtvrtletník a newsletter OU@LIVE!
Čtvrtletník OU@LIVE
Ostravská čím dál více proniká do veřejného prostoru: měla svůj podíl na Colours of Ostrava, objevila se na Majálesu a brzy zamíří i na Masarykovo náměstí v rámci akce Jsme Ostravská!!!. A právě z toho důvodu vznikl tento čtvrtletník jako pojítko mezi univerzitou a veřejností.
Každé tři měsíce přináší to nejzajímavější z dění na univerzitě: Věděli jste například, že se v Ostravě plánuje stomatologie? Že ostravský Majáles je čistě v rukou studentů? A že naši matematici dokáží „naučit“ smartphony předvídat nehody? To jsou jen některá z témat z prvního červencového čísla, které najdete na webu Ostravské univerzity. Další číslo vyjde už za pár týdnů – během září. Objeví se v tištěné formě na fakultách a v online verzi na stejném místě, jako předchozí (odkaz výše).
Newsletter OU@LIVE
Newsletter je naopak určen pouze pro naše studenty a zaměstnance. Vždy na začátku měsíce Vám na univerzitním mailu připomíná to nejzajímavější, co se na univerzitě děje: ať už jde o pozvánky na akce, informace o soutěžích, zahraničních stážích, o plánech vedení či nových možnostech, které univerzita nabízí.
Je určen všem, kteří si nechtějí nechat ujít zajímavé příležitosti, fotky z univerzitních akcí či možnost vyhrát v soutěžích s OU@LIVE hodnotné ceny.
Online magazín OU@LIVE
Čtvrtletník i newsletter si přijdou doslova až za Vámi – ať už na mail, nebo na fakultu. Nejčerstvější denní zprávy z Vaší alma mater ale přináší právě online magazín OU@LIVE, za kterým musíte dojít sami. Už rok je tady, aby otevíral univerzitu veřejnosti, aby dával prostor celé akademické obci (tedy i studentům!) vyjádřit se prostřednictvím blogů nebo informovat přímo v obsahu časopisu. Denně přináší několik novinek ze světa univerzity, čerstvé reportáže a fotoreportáže z našich akcí, novinky z vědy a výzkumu, které jsou zajímavé i pro laiky, pozvánky na všechny akce, informace ze zákulisí jednání univerzity i studentského dění.
Zároveň nabízí několik pravidelných rubrik, které si oblíbíte: třeba pondělní rozhovory s cizinci s názvem „Za půl roku našincem“ nebo chystané „Onomastické ŠRÁMKY“. Přesvědčte se sami: www.alive.osu.cz!
Založit blog OU@LIVE
Stát se redaktorem OU@LIVE