Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Křest nového názvu OU-UHO v menze právě Univerzální hnědou omáčkou zní sice neodolatelně, fanoušky jídelnové klasiky ale musíme zklamat. Nový název Ostravské univerzity OU-UHO (Ostravská univerzita – Univerzita humanitních oborů ) byl samozřejmě aprílem.
„Humor patří k životu a já sám jsem se docela nasmál, když jsem sledoval reakce kolegů i studentů. Umět si ze sebe udělat legraci je základ,“ říká rektor Ostravské univerzity, profesor Jan Lata.
Úplně naprázdno jsme ale nestříleli – Ostravská univerzita opravdu mění svůj oficiální název. Přichází jaro, s ním doba zkracování a proto i my zkracujeme: „Ostravská univerzita v Ostravě“ už bude jen „Ostravskou univerzitou“. Věříme, že i přesto všichni pochopí, ve kterém městě se nachází…
Přídomek „v Ostravě“ mnohé trápil již dlouho, zbavit jsme se jej ale mohli teprve v souvislosti s novelou zákona o vysokých školách – právě v něm byl totiž oficiální název Ostravská univerzita v Ostravě zakotven.
„Název OU-UHO se setkal s neuvěřitelným ohlasem – psali nám studenti, kolegové nejen z naší univerzity, novináři, volali úplně cizí lidé, všichni byli zděšení, že to snad nemůžeme myslet vážně. Potěšilo nás, že to nakonec všichni vzali s humorem a nadsázkou, ale taky fakt, že na názvu Ostravské univerzity tolika lidem záleží,“ uvádí stále ještě pobavený Adam Soustružník, tiskový mluvčí Ostravské univerzity (v Ostravě).
S OU-UHO se tímto loučíme a všem přejeme poklidný zbytek aprílového dne.
Váš PR tým spolu s vedením univerzity.
 
V tomto printscreenu si můžete přečíst (a třeba se jím ještě jednou pobavit… 🙂 ) původní aprílový článek.

Původní článek, který 1. dubna 2016 děsil a bavil lidi kolem Ostravské univerzity

Původní článek, který 1. dubna 2016 děsil a bavil lidi kolem Ostravské univerzity