Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Noc vědců. Akce, která každý rok promění univerzity a výzkumné ústavy po celé Evropě v místo, kde můžete zažívat nevídaná dobrodružství. Ostrava se letos těší už na 4. ročník akce.
Od 17 do 22 hodin se zítra (30. 9. 2016) otevřou fakulty obou ostravských univerzit, abyste zde mohli poznat vědce a vědu, jak je neznáte: jako zábavnou a zajímavou činnost, která proplétá náš život na každém kroku: ať jde o éčka v potravinách nebo blesky při bouřce.
Na 14 místech po celé Ostravě (Poruba, Zábřeh, centrum, Výškovice, Slezská Ostrava, Mariánské hory) se na půdě Ostravské univerzity a Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava můžete účastnit přednášek, workshopů, ukázek vědy v praxi a mnohé si také můžete vyzkoušet na vlastní kůži.
Organizátoři akce z obou univerzit byli také hosty včerejšího Dobrého rána a kus programu přinesli přímo do ostravského studia České televize. Podívejte se, co vás například na Ostravské Noci vědců čeká v těchto čtyřech besedách: vstup 1, vstup 2, vstup 3, vstup 4.
Tématem letošního ročníku je bezpečnost, proto jsou součástí Ostravské noci vědců také lidé z Městské policie Ostrava a Záchranného hasičského sboru Moravskoslezského kraje. Nebudou chybět ukázky koní a psů nebo letní kino s filmem Gravityve kterém se Sandra Bullock a George Clooney ocitnou obklopeni hlubokým tichem vesmíru.
Celý program i konkrétní místa konání najdete na www.ostravskanocvedcu.cz. Akce je zdarma, tak neváhejte a užijte si netradiční páteční večer. Taková příležitost přichází jen jednou ročně!