Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Nemoc se na věk nedívá. Každoročně u nás onemocní stovky lidí včetně mladých lidí i malých dětí chorobami krvetvorby, které vážně ohrožují jejich život. I přesto, že moderní léčebné postupy nabízejí zlepšení stavu, často se jedná o zlepšení pouze dočasné.
Trvalé zlepšení stavu nabízí jiná metoda léčby, a to transplantace kostní dřeně. Může se ovšem stát, že pacient za celou dobu nenajde ani jednoho dárce. Ten totiž musí být ve složitém systému transplantačních znaků zcela jedinečný.
Bohužel pro každého čtvrtého pacienta se “jeho” dárce kostní dřeně nenajde, proto je tady Ostravská univerzita, která šla do projektu spolu s organizací Alma mater a se studentskou Younie. Staňte se i vy hrdiny a zapište se do seznamu dárců kostní dřeně. Vhodní dárci jsou lidé ve věku do 18 do 35 let, kteří mají více než 50 kilo a celkově se těší dobrému zdraví. Více kritérií se dozvíte na samotných stanovištích, kde vám budou k dispozici školení odborníci.
Bezbolestné odběry vzorků slin proběhnou na 6 fakultách a to hned na osmi místech v pěti datech, vždy od 10:00 do 15:00:
9. 4. Fakulta sociálních studií a Filozofická fakulta,
budova B, místnost B211, Českobratrská 16
9. 4. Pedagogická fakulta, Katedra studií lidského pohybu,
budova V, místnost V214, Varenská 40a
11. 4. Fakulta umění,
budova F, místnost 201, Sokolovská třída 17
15. 4. Přírodovědecká fakulta,
budova L,  Chittussiho 10
16. 4. Přírodovědecká fakulta,
budova A, 30. dubna 22
16. 4. Lékařská fakulta,
budova ZY, místnost ZY184, Syllabova 19
17. 4. Fakulta umění,
budova P, přízemí, Podlahova 3,
17. 4. Pedagogická fakulta,
budova SB, místnost SB205, Fráni Šrámka 3