Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

„Zatím to vypadá skvěle, lidí je dost, zejména účast na vernisáži World Press Photo nás mile překvapila. Navzdory našim očekáváním jsou to většinou spíše zástupci široké veřejnosti – stále čekáme ty davy hipsterů, kteří se na OstravaPhoto tolik těšili,“ směje se Alexandra Bočková, která je i přes kvanta práce, které teď denně odvádí při organizaci festivalu, dobře naladěna. Byla to právě ona, kdo přišel s nápadem přivést do Ostavy putovní výstavu World Press Photo, a splnila si tak svůj velký sen.
Do konce výstavy World Press Photo (WPP) zbývá osm dní – ukončena bude 1. července. Do té doby je ale naplánováno ještě dost akcí v rámci festivalu OstravaPhoto 2015. „Kromě oficiálního programu, který zájemci najdou na našem webu, plánujeme ještě dvě přednášky právě v prostorech WPP: V pondělí 29. června budou mít lidé například možnost setkat se s Martinem Strakou, známým sportovním fotografem, který nedávno vydal svou novou knihu černobíle fotografie Mezi oceány.
Ostravská výstava World Press Photo je instalována v nevyužitém komerčním prostoru v centru města nedaleko Sýkorova mostu (Biskupská 1). Otevřená je od pondělí do soboty od 10 do 18 hodin, v neděli od 11 do 17 hodin. Další výstavy a akce se odehrávají na různých místech v Ostravě. Detailní program si můžete prohlédnout na webu festivalu OstravaPhoto 2015.