Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Neradi jezdíte MHD 3 zastávky? Je vám vzácná každá minuta a přesouváte se prostřednictvím sdílených kol? Přemýšleli jste o téhle možnosti vůbec? Nebo jste o ní ještě neslyšeli? Pohodlně se posaďte, jízda právě začíná!
Ostravská univerzita zahájila spolupráci se společností nextbike, což je společnost, která zajišťuje provoz sdílených kol. Na trhu je už 15 let a působí ve 27 zemích a více než 200 městech na světě. Právě teď je i u nás v Ostravě a díky tomu, že jste studenty nebo zaměstnanci, máte automaticky 200 Kč jízdního kreditu zdarma. Stačí se pouze registrovat mailem s doménou @student.osu.cz nebo @osu.cz a následně Vám přijde verifikační email, po jehož potvrzení se vám automaticky přičte 200 Kč jízdního kreditu nextbike. Prvních 15 minut jízdy je vždy zdarma, dalších 45 minut je za 20 Kč a pak dalších 30 minut za 20 Kč. Více informací se dozvíte zde.
Aplikaci využívejte po celém světě, v ČR je tato služba zatím v Prostějově a naší Ostravě, každopádně nextbike chystá na léto 2019 i další projekty. Za zmínku stojí jejich už probíhající spolupráce s Nadací Kapka naděje, díky které se z každé jízdy nad 15 minut zdarma vybírá 10 % na podporu Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Ostravě. Za první měsíc a půl spolupráce tak Ostravané vyjezdili krásných 18 000 Kč. Přispějte svou „kapkou“ díky nextbike také.