Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava se na studenty medicíny ve spolku IFMSA CZ Ostrava obrátilo s prosbou o pomoc: je třeba získat nové dárce a navýšit tak zásoby krve. A jak už bývá u studentů Lékařské fakulty Ostravské univerzity zvykem, pustili se do toho po hlavě a připravili projekt, který by ve výsledku měl získat dárce nejen tomuto centru, ale i dalším podobným v České republice.
Vše zahájí právě nemocniční párty, tzv. Transfusion party. 13. dubna 2016 od 21 hodin se klub Alexandria Loď doslova promění v nemocnici plnou sestřiček, lékařů a pacientů. Pro ty, kteří přijdou v kostýmu, je připraven welcome drink krevní transfuze, bude se soutěžit o vstupenky na Majáles a dárky od Primerosu, popíjet krvavý dr. Vamp.
Na této párty IFMSA CZ Ostrava představí svůj plán. 28. dubna 2016 v 8 hodin ráno skupina vyrazí společně darovat krev. Poté po vzoru známé Ice Bucket Challenge (výzva polévání se ledovou vodou) vyzvou další dvě ostravské fakulty, aby taky vyrazily darovat. Výzvu předběžně přijali studenti Ekonomické fakulty VŠB-TUO a Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity – těm medici také předají nominaci na výše zmíněné párty.
„Chceme spustit řetězovou reakci, namotivovat mladé lidi a udělat něco pro nás všechny. Pomůžeme tam, kde to má smysl. Nikdy přece nevíte, kdy takovou transfuzi můžete potřebovat právě vy,vysvětluje Roman Dvořák, student ostravské medicíny a člen mezinárodní organizace mladých mediků IFMSA CZ Ostrava, která za celým projektem stojí.
Ostravou to ale končit nebude. „Po tom, co pokryjeme Ostravu, vyšleme výzvu i do jiných měst. Chceme tento projekt rozšířit na území celé republiky,“ vysvětluje Roman Dvořák.
Srdečně vás zveme jak na tuto akci v klubu Alexandria Loď, tak i ke sledování facebookové výzvy, kterou IFMSA CZ Ostrava bude mapovat na svém facebookovém profilu.
Více informací o Transfusion party najdete na facebookové události akce (pozor, soutěží se zde o RedBull Boat!) nebo v přiloženém plakátu.

Plakát Transfusion party

Plakát Transfusion party