Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Neurochirurgie, komplikované porody, novorozenecká žloutenka, transplantace – tam všude se darované krve využívá a pořád je jí málo. V dubnu budete mít jedinečnou příležitost to změnit. Ostravská pobočka IFMSA vyhlašuje Krevní výzvu a oznamuje: „Že se ve vás krve nedořeže? To bychom se na to podívali!“
„Jeden plný odběr krve na transfuzním oddělení může zachránit až čtyři lidské životy.“ Věta nám zněla v uších na každém kroku, až jsme se rozhodli s tím něco udělat. Vymysleli jsme v IFMSA  projekt, do něhož se může zapojit každý z vás, kdo je z masa a krve a je ochoten se jí trochu vzdát. Ne pro nás, ale třeba pro kamarádku, která musí podstoupit operaci, pro svého syna, který měl autonehodu, nebo prostě pro cizího člověka, kterému jde o život.
Že vám z toho stydne krev v žilách? Nebo se ve vás naopak vaří? To nevadí, bereme ji za každé teploty, a to 11. dubna od 8 do 15 hodin v Krevním centru Fakultní nemocnice Ostrava. Na adrese 17. listopadu 1790, 708 52 Ostrava-Poruba. Když projíždíte tramvají po ulici 17. listopadu, nemůžete budovu přehlédnout. Čas se ještě upřesní, sledujte proto naši facebookovou událost zde a buďte mezi prvními. Kdo dřív přijde, toho vysajeme přednostně!
Vidíte snad rudě, když nevíte, do čeho jdete? Tady to máte v jednom videu od FNO.
Kdo nemůže darovat? Jak dlouho celý proces trvá? A mám před odběrem držet nějakou speciální dietu? To vše a ještě více v často kladených dotazech.
Hlavně žádný strach. Přijďte chladnokrevně odhodlaní, abyste neskončili jako podmíráci!