Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Tři dny a šest workshopů, které se v rámci festivalu Colours of Ostrava prostřídají. A rozhodně stojí za to je na vlastní kůži zkusit!
Začít můžete například první pomocí a základy chirurgie. Studenti Lékařské fakulty Ostravské univerzity v rámci organizace IFMSA Ostrava si pro vás připravili ukázku první pomoci, kterou si vyzkoušíte a osobně natrénujete na umělých figurínách. Ti zručnější z vás se pak můžou pustit do držení chirurgických nástrojů a chirurgických stehů na napodobeninách kůže. Na závěr si nechejte změřit krevní tlak a získejte více informací o vašem kardiovaskulárním systému.
Jako další část workshopového programu je Pohyb v kresbě/kresba v pohybu. Snaha o zachycení pohybu a dynamiky se objevuje v umění v mnoha podobách a je pochopitelně starší než je futurismus 20. stol, který pohyb zařadil do svého programu jako jeden ze stěžejních bodů. Workshop je zaměřený na skici a zachycování figury v pohybu podle živého modelu. Zároveň naznačí možnosti práce s pohybem a časem v rámci současného kresebného projevu.
Součástí tvořivé scény bude i Tajemný včelín. Získejte více informací o včelách, úlech, medu a zúčastněte se workshopu, kde uvidíte na vlastní oči živý včelín. Zároveň si na stanovišti vyrobte vlastní svíčku ze včelího vosku, kterou si odnesete jakou malou pozornost domů.
Pokud si budete chtít z festivalu odnést originální a vlastnoručně vyrobený zápisník, zastavte se na workshop Starý papír, nová vazba. Absolventka Fakulty umění OU Simona Drdáková využívá recyklovaných materiálů pro tvorbu knižní vazby. Naučte se svázat si bloček japonskou vazbou, který vychází z čínského tradičního knihařství. Jednoduchou metodou si svážete zápisník, památník nebo skicář.
Z trochu jiného soudku budou chemické pokusy, které jsou určené pro malé i velké. Vyrobte a odneste si vlastní voňavku, nechejte dětičky udělat si hopíka nebo okuste nevyzpytatelné vlastnosti Nenewtonovské kapaliny.
V neposlední řadě si nesmíte nechat ujít další tvořivou část programu Ostravské univerzity. Je jím sítotisk. Už jste o něm slyšeli? Na workshopu vám vysvětlí, jak si udělat šablonu na sítotisk a sami si vyzkoušíte celý postup sítotisku. Potiskněte si papír nebo rovnou plátěnou tašku se svou vlastní grafikou a pochlubte se na fesťáku pěkným stylovým doplňkem.
Stejně jako diskuzní scénu Na kafe s… i workshopovou scénu sdílíme s VŠB-TUO. Z jejich workshopů navštivte například popkornovač, gravírování či jiné technické vychytávky.