Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Největší studentská oslava jara se blíží. Správně, řeč je o ostravském Majálesu, který se letos koná 4. května v Dolní oblasti Vítkovice. Místo konání je stejné, nečekejte ale, že to bude totožné jako loni.
Areál se bude rozprostírat na louce podél Jantarové stezky a Dolu Hlubina. Čeká na Vás mnoho hudebních žánrů na pěti scénách. Užít hudby si budete moci i u Red Bull Tour Busu, kde vystoupí například vítěz letošního ostravského kola soutěže University Band Contest. Zazpívají také další ostravské kapely February, Places, Anne M. Christiansen, Wolf Trap a ze známějších kapel přijedou Vypsaná FiXa, Xindl X, Yzo Empire, Skyline, Poletíme?, Slza, UDG, Smola a hrušky a mnoho dalších. Všechny kapely a informace najdete na webových stránkách Majálesu.
Těšit se můžete i na majálesový doprovodný program, který je bohatý a startuje 6. dubna tradičně na Masarykově náměstí, kde zahájíme předmajálesový měsíc a slavnostně vypustíme balónky. Také bude spousta soutěží, atrakcí a zábavy. Po zahájení čekejte 13. dubna Literární noc, nebude chybět třeba Skate Contest nebo Semifinále UBC. Doprovodný program vyvrcholí 27. dubna hudební akcí Rock’n’Majáles na porubských kolejích, kde si budete moci dát i grilované lahůdky.
Neodmyslitelnou součástí bude také Majálesový průvod na téma Hvězdy filmového plátna, který projde skrz centrum až do Dolní oblasti Vítkovic. Na ty, kteří se zúčastní v tematickém kostýmu, čeká vstup pouze za symbolickou cenu 50,- Kč a v soutěži o nejlepší masky vyhrají zajímavé ceny, tou první bude zájezd.
Můžete si zakoupit vstupenky online za 120,- Kč, v dubnu online i offline za 150,- Kč a nebo na místě za 200,- Kč.
Že jsme v Ostravě poznáme nejen na industriálním zázemí Májalesu, ale i na pivu! Stejně jako loni se tady bude čepovat Ostravar, pivo, které se v Ostravě vaří už 119 let stále stejným, tradičním způsobem v otevřených kádích spilky. Na čepu bude Ostravar Premium i Ostravar Original, navíc si budete moct vychutnat oblíbenou Černou Barboru, tmavý speciál ze 4 sladů! Nebudou chybět ani ochucené Cooly a Carling Cidery.
Všichni jste srdečně zváni! Letos to zase (z)rubem!
Více informací na www.majalesostrava.cz a sociálních sítích:
www.facebook.com/MajalesOstrava
www.twitter.com/MajalesOstrava
www.instagram.com/MajalesOstrava