Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

8. března 2017 se porubská RT Torax aréna od 18 hodin opět promění v dějiště legendárního Ostravského hokejového derby. A stejně jako každý rok hledá hokejový tým Ostravské univezity posily.
„Do našich řad hledáme studenty Ostravské univerzity, kteří jsou aktivními hráči alespoň na úrovni krajského přeboru. První trénink proběhne 21. února a poté se budeme scházet každý týden,” uvádí Michal Sebera, trenér hokejové reprezentace Ostravské univerzity.
Loni se Ostravské univerzitě nepodařilo zvítězit, letos jsou však vyhlídky mnohem lepší. „Náš tým získal skvělou podporu: Roman Minárik, který loni trénoval tým VŠB, přešel na Ostravskou univerzitu a stane se tak důležitým článkem našeho týmu. V kombinaci s bojovností a nasazením máme velké šance letos zvítězit,” dodává Michal Sebera z Katedry studií lidského pohybu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.
Máte-li chuť stát se toho součástí přímo zevnitř, tedy nastoupit v dresu Ostravské univerzity, ozvěte se Michalovi na email michal.sebera@osu.cz.
Kromě podpory na hřišti ale bude Ostravská univerzita potřebovat i silnou fanouškovskou základnu. „Každoročně je kotel báňské mnohem hlasitější a sehranější. Je to samozřejmě dané tím, že má tato univerzita mnohem více studentů-chlapů a také se derby koná blízko jejich kolejí. Byli bychom moc rádi, kdyby se mezi našimi studenty našel někdo, kdo by si kotel OSU vzal do parády, zorganizoval setkání, malování barvami a hromadný přesun na místo konání v mikinách a šálách OSU,” říká Michal Dombrovský, jeden z organizátorů derby, který je zároveň studentem Ostravské univerzity.
Proto znáte-li někoho ze studentů Ostravské univerzity, kdo je aktivním hokejistou nebo nadšeným fanouškem hokeje, řekněte mu o možnosti stát se hrdinou letošního ročníku: na ledu i v kotli.
Vstupenky budou v prodeji 14. a 15. února v menze na ulici Reální, poté od 16. února v obchodním centru Karolina i na porubských kolejích. Vstupenky můžete ale také vyhrát na facebooku Ostravského hokejového derby nebo na rádiu Helax.
Pro více informací sledujte OU@LIVE nebo web facebookovou stránku derby.