Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Vysokoškolské koleje Jana Opletala najdete ve Slezské Ostravě, tedy na vrcholku, který se tyčí přímo nad centrem města. Do centra se dostanete za deset minut pěšky, ještě rychleji trolejbusem. Nabízí standardní služby: prádelna, posilovna, nové venkovní hřiště a podobně (více najdete na webu kolejí). Navíc si můžete zdarma zapůjčit stolní hry nebo zahrát na klavír. Nechybí ani počítačová učebna a televizní místnost. V areálu kolejí je navíc pověstný studentský klub Áčko, který se stará o zábavu a stmelování kolektivu po večerech.
Koleje zde nejsou jen pro studenty Ostravské univerzity, mohou se hlásit i studenti ostatních vysokých škol a dokonce i středoškoláci, kteří dovršili věk 18 let.
Pokud máte zájem se kolejích Ostravské univerzity ubytovat v akademickém roce 2017/2018, můžete si ještě podat přihlášku emailem na adresu dana.mamicova@osu.cz (zašlete svůj telefonní kontakt, e-mail, na který chcete být kontaktování  a název školy, kterou studujete). Podrobnější informace o kolejích najdete na webu Ostravské univerzity v sekci Zázemí.