Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Jak nastartovat úspěšnou kariéru? Výška není konečná, ale úplný začátek! To, že k růžové budoucnosti občas vede trnitá cesta, ví nejlépe tým z Poradenského centra Ostravské univerzity. V jejich režii proběhl na naší univerzitní půdě vůbec první kariérní den, který v závěru nadchl nejen návštěvníky z řad široké veřejnosti, ale i samotné potenciální zaměstnavatele, vystavovatele i špičkové řečníky.
Unikátní koncept festivalu pracovních příležitostí Za kariérOU ale nespočíval pouze v pečlivém výběru jednotlivých prezentovaných firem a organizací. Zájemci si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, co všechno reálně  obnáší proces hledání práce. Od možných zaměstnavatelů, kteří zastupovali různorodá odvětví, se dozvěděli, jak by měl v dané oblasti vypadat profil uchazeče, jaké schopnosti jsou obecně preferovány, bourali se ale i stereotypy o domnělé neuplatitelnosti určitých oborů.
“Člověk nemusí mít vystudovaný marketing, aby v tomto odvětví mohl pracovat. Potřebujeme jak komunikativní kreativce a psavce, ale i analytiky a IT experty. Neexistuje žádná univerzální vlastnost ani schopnost, kterou musí mít všichni uchazeči – ale všichni bychom měli rádi ve firmě hlavně nadšené lidi,” říká Petra Pacáková, odbornice na digitální marketing.
“V naší společnosti potřebujeme především lidi, kteří skvěle ovládají jazyky. Přijímáme i absolventy bez praxe, podmínkou je ochota a chuť se učit a dalé rozvíjet své schopnosti,” dodává Jan Gopplod ze společnosti ExxonMobil, který je zároveň absolventem Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity.
Přítomni byli i nepostradatelní zástupci neziskových organizací Charita Ostrava, Renarkon, Rodinné a komunitní centrum Chaloupka, Slezská Diakonie, Vzájemné soužití a MENS SARA, kteří nenabízeli pouze dlouhodobé pracovní příležitosti, ale i získání kvalitní smysluplné praxe pro vysokoškolské studenty. Vedle kariérního poreadenství a jazykového testování, využívali návštěvníci i možnosti nechat se profesionálně nalíčit a vyfotografovat do svého životopisu. Nejatraktivnější součástí programu však bylo velké množství insprativních řečníků, mezi nimiž nechyběl ani zpěvák a lovec vážek Dan Bárta.
“Člověk by se měl držet toho, co ho baví a co má rád, hned od začátku. Těch úspěchů, po kterých každý mladý člověk prahne, se mu pak bude dosahovat mnohem snáz, protože pro to bude mít dostatek času. Stejně jako je opakování matka moudrosti, tak i všechen čas, který věnujete určité činnosti, se na té danné činnosti vždy odrazí. Rozhodně nemá cenu vzdát se něčeho, co vás baví a čemu věříte, nebo s tím vůbec nezačít,” radí Dan Bárta.
Děkujeme všem, kteří se festivalu pracovních příležitostí Za kariérOU zúčastnili, a těšíme se na příští ročník!
https://youtu.be/ML7SpVB8YT8


logolink eu op vvv msmt