Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Masarykovo náměstí v centru Ostravy se už teď těší na konec června. Po roce se sem totiž vrátí happening Ostravské univezity s názvem Jsme Ostravská!, který má univerzitu otevřít veřejnosti. 28. 6. 2018 ve 12 hodin vypukne bitva O pohár Ostravské univerzity, ve které se již tradičně utká pět středních škol ve velkolepém souboji o ceny v hodnotě přes 100 000 korun (více informací zde) a poté bude odpoledne pokračovat s kapelami a dalšími uměleckými spolky, které se postarají o zábavu až do večerních hodin. Celá akce vyvrcholí koncertem kapely N.O.H.A. O podrobném programu vás budeme průběžně informovat zde na OU@live (www.alive.osu.cz).

Během celého dne zde bude probíhat také doprovodný program, který zabaví děti i dospělé a bude zde také informační stánek pro studenty, kteří si vybírají vysokou školu. Ostravská univerzita totiž na svých šesti fakltách nabízí téměř 400 oborů, které jsou tak rozmanité, že si může vybrat opravdu kdokoli: ať už jej zajímá umění, sociální práce, lékařství, matematika nebo historie.
Letos je happening oficiální součástí proslulého Festivalu v ulicích. Ten začíná den poté, v pátek 29. 6. 2018. V rámci jeho programu najdete, stejně jako každoročně, i Katedru studií lidského pohybu, jejíž stánek s možností vyzkoušet si třeba různé vodní sporty najdete u řeky Ostravice pod pěší lávkou, která vede k Slezskoostravskému hradu.
Ostravská univerzita happening pořádá již počtvrté, bitva je jeho součástí potřetí. Celá akce je po celý den zdarma a je přístupná nejširší veřejnosti.

Děkujeme i dalším partnerům akce: