Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Za pár týdnů vzplane v brazilském Rio de Janeiro olympijský oheň a po čtyřech letech se sportovní svět upne, tentokráte na velmi ostře sledovanou olympiádu. Více než 14 dní budou sportovci z celého světa bojovat o medaile a životní úspěchy. Ok, no dobře, tyhle „každočtyřoční“ formulace známe, ale jak to souvisí s vámi, co se olympiády neúčastníte a vůbec s životopisem?
V Ostravě během stejné doby trvání olympiády vyroste jeden ze čtyř unikátních projektů Olympijských parků v České republice. Kde se návštěvníci budou moct setkat a vyzkoušet si téměř každý z olympijských sportů, součástí bude také zajímavý a pestrý kulturní a společenský program. Prostě a jednoduše se Ostrava zahalí do (brazilského) rytmu sportu, hudby a tance. Aby tomu tak bylo, již několik měsíců pracuje na tomto projektu skupina organizátorů, ale pro hladký průběh během samotného konání se tento tým podstatně rozšíří – o  srdce a základ každé akce – dobrovolníky.
V posledních letech se otázka dobrovolnictví na sportovních akcích stává stále aktuálnější a atraktivnější hlavně pro studenty vysokých škol. Obzvláště po velmi vydařených akcích jako např. MS v ledním hokeji v minulém roce. A to z důvodu, že dobrovolník není „ten, který stojí někde a jenom celou dobu ukazuje směr“ naopak! Být dobrovolníkem znamená podílet se přímo na koordinaci a průběhu celé akce. Téměř každý den ho čeká něco jiného, nečekaného. Vyzkouší si komunikaci (i v cizím jazyce), práci v týmu, řešení nových a specifických úkolů aj. Už vám to něco připomíná? Že by takové, jak se říká, zlepšování soft skills? Požadavky většiny zaměstnavatelů?
Po každé takové akci totiž každý dobrovolník dostane certifikát i osvědčení o práci/praxi, které je relevantní právě do životopisu a zaměstnavatelé, právě tyto praxe staví na nejvyšší příčky v oblíbenosti a preferovanosti.
Spolu s Ostravskou univerzitou jsme se rozhodli na dlouhodobé spolupráci v tomto konceptu dobrovolnictví pro její studenty, aby ještě mohli zvýšit svou atraktivitu na trhu práce, vyzkoušeli si zajímavé zkušenosti a obohatili své zážitky. Z řad dobrovolníků let minulých totiž mj. pochází mnoho úspěšných osobností a to nejen ve světě sportovním.
To, že získáte také nové kamarády, kontakty a mimořádné zážitky, vám asi psát nemusím.  O to je to ještě lepší. Navíc s upgradovaným životopisem. To fakt jde.
Zájemci se mohou ještě hlásit na email dobrovolnici@rioparkostrava2016.cz.
Informace o projektu Olympijské parky najdete zde: http://www.olympijskeparky.cz/.
Těšíme se na vás!