Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

„Brigáda není jen o penězích, jde taky o nové zkušenosti a důležité body v životopise. A není nutné, aby se jednalo o práci v oboru – jakákoli zkušenost s prací je signálem, že student je aktivní, má zájem, umí fungovat v týmu a komunikovat s lidmi. Zároveň tak získá někoho, kdo mu později může dát do zaměstnání referenci,“ uvádí Tereza Janečková z portálu fajn-brigady.cz.
A právě proto vznikla sekce „Stáže, brigády, pracovní příležitosti“ pod záložkou „Nabídka pro studenty a zaměstnance na Portálu OU. Kromě brigád, stáží a dalších pracovních příležitostí nabízí také tipy na slevy pro studenty a zaměstnance Ostravské univerzity. Podívejte se, co se nabízí!
Web www.fajn-brigady.cz například patří k největším portálům specializujícím se na brigády. Ty nejlepší brigády jsou hodnoceny i nad 100 korun za hodinu. Kromě nich je zde taky mnoho užitečných článků a rozhovorů s osobnostmi (třeba i s českou Miss Jitkou Boho) a tipů na životopis, motivační dopis i pohovor.
„Pokud student nemá čas denně hledat, může si na podobných webech vytvořit tzv. agenta neboli hlídacího psa – stačí zadat, o jaké brigády má zájem, a ty mu budou chodit emailem,“ přibližuje možnosti hledání brigády Tereza Janečková.
Možností je spousta – podívejte se sami do sekce „Stáže, brigády, pracovní příležitosti“. Už nyní zde najdete například nabídku stáží v českých centrech například v Berlíně, Paříži nebo Moskvě i několik pracovních příležitostí. A ty budou neustále přibývat!