Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Mladá, dynamická, rozmanitá a vstřícná. Tak se prezentovala Ostravská univerzita na veletrhu vzdělávání Gaudeamus, který se konal od 1. 11. do 4. 11. 2016 na brněnském výstavišti. Z více než 200 vzdělávacích institucí byl stánek Ostravské univerzity hodnocen jako 9. nejlepší!
Na místě samozřejmě nechyběly stolečky v barvách jednotlivých fakult, u kterých byli jak studijní referenti a proděkani, tak i samotní studenti fakult i jejich absolventi. „Studentům jsme tak mohli poskytnou opravdu komplexní informace nejen o studiu a přijímacím řízení, ale také o atmosféře univerzity i města Ostravy,“ říká Adam Soustružník, vedoucí oddělení PR a marketingu Ostravské univerzity.
Jako jediná univerzita na celém veletrhu měla Ostravská navíc i tzv. „chill zónu“ s lehátky, sedacími kostkami a časopisy OU@LIVE, kde si studenti mohli jen tak posedět, dát si kávu a na chvíli vydechnout po celodenním zpracovávání informací. „Studenti to velmi ocenili. Díky chill zóně se nám podařilo oslovit velký počet studentů, kteří na Ostravskou původně nemířili, ale nakonec ze stánku odcházeli informováni o tom, co všechno se u nás dá studovat,“ vysvětluje Adam Soustružník.
Stejně jako každoročně studenti stánky hodnotili na základě několika kritérií, například jejich vizuálního zpracování, personálu nebo dispozičního řešení. Ostravská univerzita v tomto žebříčku obhájila loňské 9. místo.
„Naše expozice na 50 metrech čtverečních samozřejmě nemůže konkurovat expozicím velkých univerzit za miliony korun. I přesto nás studenti hodnotili jako 9. nejlepší stánek veletrhu a toho si velmi vážíme. To, že jsme v hodnocení předběhli i univerzity s opravdu masivními expozicemi, jen dokazuje, že studentům nabízíme to, oč stojí: osobní přístup a mladý, svěží vítr do plachet,“ uzavírá Adam Soustružník a hrdě dodává, že se tak podařilo v hodnocení předběhnout například Masarykovu univerzitu, Slezskou univerzitu nebo VŠB – Technickou univerzitu Ostrava.