Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Ostravská univerzita letos poprvé zavítala na Colours of Ostrava a sklízela obrovský úspěch!
„Od této premiéry jsme si slibovali mnoho, ale plné sály Kompresorovny v Dole Hlubina předčily naše očekávání,“ shodují se Adam SoustružníkMonika Šumberová, kteří program Ostravské univerzity měli na starost.
„Vysoká návštěvnost, mohutný potlesk i kvanta zvídavých dotazů a podnětů k diskuzi ze strany posluchačů nás přesvědčily o jejich zájmu a už teď začínáme plánovat další ročník,“ dodal rektor Ostravské univerzity, profesor Jan Lata.
I naši hosté si pochvalovali publikum. „Byli to velmi vnímaví posluchači a kladli smysluplné otázky. Bylo vidět, že je problém zajímá do hloubky a chtějí se dozvědět konkrétní informace,“ ocenila zájem návštěvníků profesorka Nina Pavelčíková, která byla hostem debaty „Kde se vzali Romové?“.
Všech sedm debat Ostravské univerzity na diskusní scéně časopisu Reflex se týkalo aktuálních témat, jako je islám, technické památky nebo TV Šlágr. O každé z nich se dočtete v reportážích (odkazy níže). Čtyři parné, ale barevné dny pro Vás dokumentovala Tereza Gerthnerová, fotky si můžete prohlédnout v galerii níže v tomto příspěvku.
A pokud Vám některá z našich přednášek utekla, není třeba zoufat: všechny jsme pro Vás natáčeli! Celé přednášky si můžete pustit na Youtube kanálu Ostravské univerzity.
Reportáže:
OU na Colours: Den první – „Proč (ne)chránit přírodu?“ a „TV Šlágr jako fenomén dnešní doby“
OU na Colours: Den druhý – „Jaké to je být lékařem bez hranic?“ a „Co s technickými památkami?“
OU na Colours: Den třetí – „Máme se bát islámu?“
OU na Colours: Den čtvrtý, poslední – „Češi očima cizinců“ a „Kde se vzali Romové?“