Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

„Splnili jsme si sen,“ uvádí ve svém editorialu šéfredaktorka nového časopisu ČASPIS: Semestr psychologie, Marie Vaverová z katedry psychologie Filozofické fakulty Ostravské univerzity.
Marie Vaverová i její kolegyně jedním dechem přiznávají, že za dobrovolnickou iniciativou je velká dřina, hora nápadů a ještě větší hora škrtů. Výsledkem je však profesionálně vyvedený časopis s jasnou koncepcí, který nabízí zajímavá témata a čtení nejen pro studenty psychologie. Každé číslo se bude věnovat nějakému ústřednímu tématu, to první, které vyšlo v listopadu loňského roku, čtenáře seznamuje s autismem.
ČASPIS má čtenářům přiblížit svět odborné psychologie, díky řadě článků si uchazeči, studenti i veřejnost mohou vytvořit představu o dění na katedře a na ostravské pobočce České asociace studentů psychologie (ČASP). V rozhovorech nám redaktorky představí nejrůznější osobnosti z řad vyučujících i studentů, seznámí čtenáře s vědeckými projekty a výstupy, které na katedře akademičtí pracovníci i studenti podnikají.
Časopis má být rovněž prostorem pro vyjádření a sdílení myšlenek i tvorby studentů psychologie, ale především je koncipován jako průvodce při studiu – vysvětluje psychologická témata, upozorňuje na nové publikace v oboru, filmy s psychologickou tematikou, nabízí rozhovory s absolventy ostravské katedry psychologie i se známými osobnostmi oboru. Nový časopis je dalším důkazem, že na katedře psychologie FF OU studují vynikající studenti, kteří se zapojují do dalších mimoškolních aktivit, jsou kreativní, cílevědomí a záleží jim na rozvoji a popularizaci oboru, který studují a jedině v prostředí, které je tomu nakloněno, mohou vznikat zajímavé projekty.
Mrkni na první číslo ČASPIS: semestr psychologie