Přichází očekávaný souboj studentských kapel, University Band Contest! Ostrava už zná své tři top kapely, které se utkají o přízeň fanoušků už dnes večer v klubu Vrtule u porubských kolejí. Vítěz městského kola si zahraje na ostravském Majálese a bude mít možnost nahrát svou tvorbu v místním nahrávacím studiu. Tímto městským kolem to však zdaleka nekončí, naopak! Ti nejlepší mají možnost dostat se i na další festivaly, třeba i na Colours of Ostrava!
První z kapel, kterou dnes večer uslyšíte, je Noemiracles. Kapela funguje od roku 2012 a na kontě má už jedno album, které vydala v roce 2014 v angličtině a v polštině. V prosinci loňského roku vydali píseň Stříbrná noc, která je v češtině. A tímto směrem se teď plánují vydat.
Nejmladší z naší trojice je Stay On Course, kluci spolu hrají teprve od roku 2015. Za rok stihli vydat singl Goldminer a tvrdě pracují na nové tvorbě.
Easy Steps je poslední soutěžící kapelou v ostravském kole. Pětice muzikantů se za rok posunula ze svých neurčitých hudebních kořenů do poprockové vlny, čím dál více skladeb hrají v češtině a jak sami napsali: „Tohle se musí slyšet, tohle se musí zažít!”.
Výběr postupujícího a zároveň reprezentanta daného města vybere čtyřčlenná odborná porota a také diváci, kteří se rozhodnou akci navštívit či podpořit svou oblíbenou kapelu.
„V letošním roce jsme částečně dali prostor také populární sociální síti. Na té uživatelé mohli vybrat z několika před vybraných kapel, právě tři, které si zahrají na městském kole. Zároveň se tyto hlasy přepočítají a kapela díky nim může získat další body do celkového hodnocení,” uvádí jedna z organizátorek Andrea Trudičová.
„A v sázce je opravdu hodně. Absolutní vítěz UBC získá promo fotky, nejbližší sdílenou zkušebnu na tři měsíce, poukaz na předplatné e-muzikuzu a šanci zahrát si na partnerských festivalech jako je SázavaFest, Dokořán a Šternberský Kopec. Zároveň se zařadí do soutěže Jump in Colours, jehož vítěz bude hrát na Colour of Ostrava,” dodává.